Fülöp István: lehetett volna jobb szezonunk is, de a csapat jó irányba halad
Fotó: Facebook/Sepsi OSK
A harmadik szezonját tölti a hazai élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban érdekelt Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál Fülöp István. A Maros megyei Sáromberkén született, 29 éves támadó középpályás a háromszéki együttes alapemberének számít, amelynek színeiben összesen 65 mérkőzést játszott, és 12 gólt szerzett, illetve 9 gólpasszt adott. Vele készült interjúnkban többek között a koronavírus-járvány okozta bajnoki kényszerszünetről, a szezon folytatásáról és a csapat idénybeli teljesítményéről beszélgettünk.
2020. április 22., 11:112020. április 22., 11:11
– Hogy telik a már több mint egy hónap óta tartó kényszerszünet?
– Kicsit nehéz ez az időszak, de reméljük, hogy minél hamarabb lejár a járvány, és túl leszünk rajta. Már elég hosszú ideje bent vagyunk a házban, csak éppen vásárolni megyünk ki. Ilyen még nem volt a karrierem során, hogy huzamosabb ideig ne legyek a pályán. Szokatlan ez a helyzet, de van pozitívuma is, hiszen több időt lehetek a családommal. Támogatjuk egymást és kitartók vagyunk, mindez erőt ad arra, hogy átessünk ezen az időszakon.
– Mennyire sikerül formában tartanod magad ebben az időszakban?
– Komoly felkészülési programot kaptunk.
Például nekem van egy futópadom, amelyen szoktam szaladni. Fontos, hogy erőnlétileg jó formában legyünk arra az időpontra, amikor elkezdhetjük a közös edzéseket. Persze, ettől még nem lesz meg a meccsritmusunk, de úgy vélem, amennyit egyénileg készülünk, teljesen elegendő.
– Június elején folytatódhat a bajnokság, szigorúan nézők nélkül. Addigra a hosszú kihagyás után felkészült lesz a csapat?
– Amennyiben megkezdjük a közös edzéseket május közepén, akkor néhány hét alatt fel tudunk készülni a folytatásra. Reméljük, hogy nem hosszabbítják meg a kijárási tilalmat, és június elején ténylegesen elkezdődik a bajnokság. A foci a szurkolókért van, és ha nem lesznek nézők a lelátókon, a meccsek olyanok lesznek, mintha edzésen lennénk. Ugyanakkor, a kluboknak az is fontos, hogy bár ilyen körülmények között is, de folytatódjon a bajnokság, mert ellenkező esetben nehéz lesz kijönni a válságból.
„A foci a szurkolókért van, és ha nincsenek nézők, a meccsek olyanok lesznek, mintha edzésen lennénk”
Fotó: Pinti Attila
– Hogyan értékeled a Sepsi OSK eddigi teljesítményét? A bajnokságban ezúttal az alsóházi rájátszásban vagytok érdekeltek, viszont a kupában bejutottatok az elődöntőbe.
– Kijelenthetjük, hogy lehetett volna jobb szezonunk is, de úgy látom, a csapat jó irányba halad. Mindössze két meccsre vagyunk a győzelemtől a kupában, hiszen ha folytatódik a kupasorozat, az elődöntőben csak egy mérkőzésen dőlne el a továbbjutás, és ott bármi megtörténhet.
Emellett a bajnokság is fontos számunkra, mivel szeretnénk minél jobb helyen végezni, úgy vélem, a hetedik-nyolcadik pozíciót megszerezhetjük. Másrészt, pénzügyileg a klubnak is jobb, ha a lehető legjobb helyen zárjuk a bajnoki szezont. Nagyon jó felkészülési körülményeink vannak, a klub mindenben kiáll mellettünk, így ha már csak az alsóházban játszunk, természetes, hogy mindent megteszünk a lehető legjobb eredmény elérése érdekében. Bízunk abban, hogy minél hamarabb pályára lépünk, és bebizonyítjuk, hogy a Sepsinek van beleszólása a bajnokságba, és lesz ezután is.
– Néhány hónapra a felére csökkentették a fizetéseket a csapatnál. Mennyire volt nehéz ezt elfogadni nektek, játékosoknak?
– Nem volt könnyű, de megértjük a klubvezetés döntését, mert ha nincsenek meccsek, nincs jövedelem sem.
– A tavaszi szezon egyes mérkőzésein néhány rosszindulatú szurkoló meggyanúsította a csapatot, hogy nem adtok bele mindent. A klub közösségi oldalán tudomást szerezve a hozzászólásokról hogyan érintett ez titeket?
– Személy szerint nem szoktam olvasni ezeket, de persze értesültem arról, hogy azt beszélték, nem teszünk meg mindent a pályán. Ilyet viszont nem lehet kijelenteni egy játékosról sem. Egy normális ember, aki gondolkodik, eljár a meccsekre és mellettünk van, sosem feltételezné ezt. Az ehhez hasonló hozzászólásokat az olyan emberek írják, akik rosszindulatúak és irigyek.
Fotó: Sánta Imre
– Az év elejétől ismét együtt készülsz a testvéreddel, Loránddal. Mennyit számít nektek az, hogy az FC Botoșani után újra egy csapatban játszhattok?
– Jól egyezünk, büszkeség számunkra, hogy testvérekként ismét egy csapatot képviselünk.
A szüleink korábban Botoșani-ba és most Sepsiszentgyörgyre is több mérkőzésre elkísértek. De Maros megyéből több barátunk is van, akik lehetőségük szerint minden meccsre eljönnek.
– A következő idény meghatározó lesz a sepsiszentgyörgyi klub életében, hiszen a remények szerint átadják az együttes új stadionját. A célok is magasabbak lesznek jövőre?
– Minden évben azt szeretnénk, hogy egyre jobb eredményt érjünk el, és a várakozásoknak megfelelően teljesítsünk, de ez nem mindig sikerül, szerencsére is szükség van. Szeretnénk felnőni a feladathoz, mert a klubnál is azon vannak, hogy minél jobban szerepeljen a csapat, és a következő szezonban előkelőbb helyen zárjunk.
– Mit üzensz a csapat szurkolóinak ebben a mindenki számára nehéz időszakban?
– Legyenek kitartók, maradjanak otthon a családjukkal. Közösen kibírjuk ezt a reményeink szerint rövid időt, amíg visszatérhetünk a régi életünkbe, és majd minél többen újra találkozhatunk a pályán.
Cikkünk eredetileg a Székelyhon napilap hetente megjelenő sportkiadványában, az Erdélyi Sport legfrissebb számában látott napvilágot április 21-én.
Torockó és környéke Erdély egyik felkapott turisztikai régiója. A Székelykő lábánál fekvő két magyar település vendéglátásból jelesre vizsgázik.
Reggel háromnegyed hatra érkeztünk a marosszentgyörgyi római katolikus templomba a hat órakor kezdődő roráté misére. Az emberek sorra léptek be a templomba, egyre többen érkeztek, kapcsolódtak be a rózsafüzér-imádságba.
Erdélyben sok savanyúságot fogyasztunk, és ennek jelentős része még mindig a családi konyhán készül el. Közkedvelt a savanyú káposzta és az uborka, de kis leleményességgel minden zöldségfélét biztonságosan savanyíthatunk.
Gyerekkorában Klán János az Érmihályfalva állatpiacának helyet adó fűben kezdte rúgni a labdát, majd 17 évesen már bemutatkozott a helyi, megyei bajnokságot nyerő felnőttcsapatban.
Általánosságban egyre kevesebben tartanak sertést, Gyergyó vidékén azonban még mindig vannak, akik a téli hónapokban disznót vágnak, hogy az állat szinte minden részét feldolgozva megrakják a mélyhűtőket, éléskamrákat.
Évtizedeken keresztül testi épségét kockáztatta a vendégcsapatnak az a futballistája, aki testcsellel, egy keményebb szereléssel vagy netán góllal merészelte megtréfálni valamelyik bányavidéki ellenfelét.
Kevés téma van, amiről annyit beszélünk, hallunk és olvasunk, mint az egészséges táplálkozás és a mindennapi étkezéssel összefüggő kiegyensúlyozott életmód.
Nem lesz könnyű a jövő esztendő, figyelmeztetnek a kiadványunknak nyilatkozó gazdasági és pénzügyi szakértők, akik szerint a háztartások, a vállalkozások és az állami költségvetés is komoly kihívásokkal néz szembe.
Kárpát-medencei versenyeken díjnyertes szörpöket és lekvárokat állít elő saját gyümölcsösében megtermett nyersanyagból a kebelei Cseh házaspár.
A Máltai Szeretetszolgálat háza táján egész évben zajlik az élet, de az advent időszaka különösen aktív Marosvásárhelyen és Csíkszeredában is.
szóljon hozzá!