Az állami nyugdíjrendszer azon nyugdíjasainak jár a szociális pótlék, akiknek a nyugdíjból és más pótlékokból származó jövedelme összesítve nem éri el a havi 1281 lejt
Fotó: Borbély Fanni
Októberben 925 865 nyugdíjas részesült szociális pótlékban, 2322-vel kevesebb, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztar (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
2024. november 17., 20:002024. november 17., 20:00
A szociális pótlékban részesülő nyugdíjasok közül 832 693-an az állami nyugdíjrendszerhez tartoztak, 93 172 személy pedig korábban a mezőgazdaságban dolgozott.
Az állami nyugdíjrendszerhez tartozó nyugdíjasok esetében a szociális pótlék átlagértéke 527 lej volt. A legmagasabb értékű juttatásokat Máramaros (611 lej), Kolozs (594 lej), Beszterce-Naszód (591 lej), Hunyad (598 lej) és Prahova (586 lej) megyében fizették ki.
Idén októberben 4 706 791 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 28 077-tel kevesebbet, mint egy hónappal korábban. Az átlagnyugdíj 2735 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
A korábban mezőgazdaságban dolgozó nyugdíjasok esetében a szociális pótlék átlagértéke 343 lej volt, és Ilfov megyében volt a legmagasabb (483 lej). A legtöbben Iaşi (6387 személy), Botoşani (6156), Dolj (5863), Olt (5477) és Teleorman (5401) megyeiek.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint 2024 októberében 11 723 különnyugdíjat fizettek ki, 54-gyel kevesebbet, mint előző hónapban.
Az Agerpres emlékeztet: az állami nyugdíjrendszer azon nyugdíjasainak jár a szociális pótlék, akiknek a nyugdíjból és más pótlékokból származó jövedelme összesítve nem éri el a havi 1281 lejt.
Sürgősségi rendeletet fogadott el csütörtökön a kormány arról, hogy 2025. január elsejétől a súlyos látássérültek és súlyos fogyatékkal élők a nyugdíjuk mellett havonta egy úgynevezett szolidaritási támogatásban részesülnek.
Észszerű költekezésre, a kiadások csökkentésére, takarékoskodásra intik a romániai lakosságot elemzők, vállalkozók, akik szerint a második Ciolacu-kormány által foganatosított megszorítások sem lesznek elegendőek az államháztartási hiány pótlására.
Komolyabb fagyokra, tartós hidegre lenne szükség a kórokozók, kártevők számának csökkenéséhez – közölte agrometeorológiai elemzésében a HungaroMet. A következő 8-10 napban nincs kilátás tartós lehűlésre, így a kártevők túlélik az enyhe időjárást.
Szerda óta nem érkezik több orosz gáz Ukrajnán keresztül Európába. Ez egyelőre nem okoz problémát, azonban a jövő még bizonytalan, a legnagyobb bizonytalansági tényezőt pedig az árak jelentik – mutat rá elemzésében az olasz Avvenire című lap.
Jelentős mértékben megdrágult az üzemanyag az új év beköszöntével, Románia valamennyi töltőállomásánál megemelték a gázolaj és a benzin árát. Az üzemanyag-drágulás megannyi termék árának emelkedését vonja maga után.
Drágul a bukaresti metró, a jövedéki adó emelése miatt nő az üzemanyagok ára, illetve bizonyos adók is módosulnak idén január elsejétől – írja az Agerpres.
Az energiaügyi minisztérium még egy évvel, 2025. december 31-ig meghosszabbítja az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő órák felszerelésének betartására vonatkozó határidőt.
Görcsös erőlködésnek tartja a Krónikának nyilatkozó energetikai szakértő a magyarországi MVM-nek az E.ON romániai kereskedelmi érdekeltsége felvásárlásával kapcsolatos bukaresti kormányzati megnyilatkozásokat és sajtóanyagokat.
A több mint 6 milliárd lejes tartozásának rendezéséig a fejlesztési minisztérium nem fogad új kifizetési kérelmeket az Anghel Saligny közművesítési program és a helyi fejlesztések országos programja (PNDL) keretében – közölte Cseke Attila tárcavezető.
Románia jövőre nem engedheti meg magának a ,,kilengéseket”, amit belefoglalnak a költségvetésbe, azt tiszteletben kell tartani – szögezte le a hétfői kormányülést követő sajtótájékoztatóján Tánczos Barna.
Egy év alatt több mint hárommilliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság a betétdíjas visszaváltási rendszeren keresztül – közölte hétfőn a rendszert működtető RetuRoű vállalat.
szóljon hozzá!