Malőr. Fiaskó árnyékolta be az Alstom által gyártott szerelvény második napját
Fotó: Ionut-Cristian Savoiu/Facebook
Fiaskó árnyékolta be már az üzembe állítása utáni második napján a román állam által vásárolt vadonatúj Alstom vonat útját: nem tudott elindulni.
2024. november 21., 08:282024. november 21., 08:28
A szerelvény Bukarest és Brassó között közlekedik, de csütörtökön nem indították el, mivel az 5 óra 40 perces indulásig nem sikerült elhárítani a fiaskót. Az utasokat ezért egy másik, 6 óra 11 perckor induló vonatra irányították át.
„Az új vonat indulását ma reggel törölni kellett, mert a fedélzeti számítógép hibát jelzett, és nem állt helyre időben a kocsiszínbe vontatás és a tolatómozdony lekapcsolása után.
Az utazókat a 30 perccel későbbi, következő menetrend szerinti vonatra irányították át.
Emlékeztetőül, az ARF által átvett és üzembe helyezett Coradia Stream vonat (a 2022 márciusában leszerződött 37 vonatból álló tételből) jelenleg nem rendelkezik műszaki tartalékkal a következő vonatok flottába kerüléséig”.
Az ARF 2022 márciusában kötött szerződést a lengyel Alstom Ferroviaria SpA céggel 37 ilyen szerelvény szállítására, az első vonat 2023. december 4-én érkezett meg Romániába, és azóta tesztelések során ment át.
A Coradia Stream elektromos meghajtású szerelvény, az első vonat, amit a román állam az utóbbi 20 évben vásárolt, megkezdte tesztútjait Bukarest és Brassó között, és a tervek szerint november 20-tól utasokat is szállítani fog ugyanezen az útvonalon.
A Coradia Stream elektromos szerelvény. A vonatot két másikkal együtt Lengyelországban gyártották, további 33 szerelvényt pedig Németországban fognak gyártani. A költözésre az ukrajnai háborúból eredő nehézségek miatt is sor került, mivel számos beszállítónak komoly gondot okozott a szükséges alkatrészek időben történő leszállítása.
Az első szerelvényeknek már 2023-ban forgalomba kellett volna állniuk, de ez több ok miatt nem történt meg. A bürokrácián túl a világjárvány, majd az ukrajnai háború okozta problémák is akadályozták a folyamatot. Ráadásul egy új modell forgalomba állításához rengeteg engedélyre van szükség, és ezek megszerzése rendkívül hosszú időt vett igénybe.
Észszerű költekezésre, a kiadások csökkentésére, takarékoskodásra intik a romániai lakosságot elemzők, vállalkozók, akik szerint a második Ciolacu-kormány által foganatosított megszorítások sem lesznek elegendőek az államháztartási hiány pótlására.
Komolyabb fagyokra, tartós hidegre lenne szükség a kórokozók, kártevők számának csökkenéséhez – közölte agrometeorológiai elemzésében a HungaroMet. A következő 8-10 napban nincs kilátás tartós lehűlésre, így a kártevők túlélik az enyhe időjárást.
Szerda óta nem érkezik több orosz gáz Ukrajnán keresztül Európába. Ez egyelőre nem okoz problémát, azonban a jövő még bizonytalan, a legnagyobb bizonytalansági tényezőt pedig az árak jelentik – mutat rá elemzésében az olasz Avvenire című lap.
Jelentős mértékben megdrágult az üzemanyag az új év beköszöntével, Románia valamennyi töltőállomásánál megemelték a gázolaj és a benzin árát. Az üzemanyag-drágulás megannyi termék árának emelkedését vonja maga után.
Drágul a bukaresti metró, a jövedéki adó emelése miatt nő az üzemanyagok ára, illetve bizonyos adók is módosulnak idén január elsejétől – írja az Agerpres.
Az energiaügyi minisztérium még egy évvel, 2025. december 31-ig meghosszabbítja az egyéni radiátoros hőmennyiségmérő órák felszerelésének betartására vonatkozó határidőt.
Görcsös erőlködésnek tartja a Krónikának nyilatkozó energetikai szakértő a magyarországi MVM-nek az E.ON romániai kereskedelmi érdekeltsége felvásárlásával kapcsolatos bukaresti kormányzati megnyilatkozásokat és sajtóanyagokat.
A több mint 6 milliárd lejes tartozásának rendezéséig a fejlesztési minisztérium nem fogad új kifizetési kérelmeket az Anghel Saligny közművesítési program és a helyi fejlesztések országos programja (PNDL) keretében – közölte Cseke Attila tárcavezető.
Románia jövőre nem engedheti meg magának a ,,kilengéseket”, amit belefoglalnak a költségvetésbe, azt tiszteletben kell tartani – szögezte le a hétfői kormányülést követő sajtótájékoztatóján Tánczos Barna.
Egy év alatt több mint hárommilliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság a betétdíjas visszaváltási rendszeren keresztül – közölte hétfőn a rendszert működtető RetuRoű vállalat.
szóljon hozzá!