2011. május 26., 09:142011. május 26., 09:14
Azért nem zen módra vezetek, tényleg sokszor gondolom azt, hogy az egész város folyton 32-vel megy, ami nekem éppen nem jó, valahogy nem tudok ráhangolódni, menjenek ötvennel, vagy ha már krúzolunk, akkor hússzal, de ne pont 32-vel, mert megőszülök, ezt nem lehet így kibírni, és a rohadt életbe… Ezt régen mondtam is a fogam között szűrve, közben álságos mosollyal, hogy menj, csak menj, nehogy egy icipicit felgyorsulj, biztos 32-ben születtél, ez a szerencseszámod meg ilyeneket. Ám amióta Zsófi hátul kucorog, a rohadt élet eleve kizárt, de a többi eszmefuttatás is elmaradt, mert nem éri meg a fáradságot, a kis hölgy ugyanis mindent visszakérdez, hogy tényleg harminckettőben született, meg honnan tudom, és a harminckettő az sok, vagy kevés, meg a számok ugye sohase érnek véget, s ilyenek. Tehát a szitkozódás, a csendes morgás kimaradt a sofőréletemből. Nem vezetek hibátlanul, mert ilyen esendő vagyok, de mindig bocsánatkérőn, ártatlanul rezgetem a szempillámat, ha valami kapitális marhaságot vétek, és ez általában bejön, mindenkire rátelepszik a nagy békesség és tunya boldogság, semmi adrenalin. Amit nem értek, ha teljesen szabályosan közlekedem, és valaki ettől kikattan. Az óvodai parkoló bejáratánál egy autó fér el, tehát ha valaki megy befele, a kifele tartó megáll, megvárja, majd indul ő is. Ez így működik zökkenőmentesen, hosszú évek óta, megy-vár-indul-vár-megy. Elég monoton, nem mondom, de nekünk bejött. Megyünk a minap, szabad az út, ráhajtok a keskeny sávra, félúton vagyok, amikor megjelenik szemben, akinek ugye várnia kéne. Vár is, de az úr vezető látványosan tépi a haját, integet, beint, némán ordít, a pantomim minden eszközét bevetve mutatja, hogy ő most verbálisan agreszszív. Zsófi aggódik, hogy a bácsi rosszul van, és ezzel feladja nekem a bosszú édes eszközét. Mert ráérősen megálltam, elzárva az utat, megállítottam a motort, kiszálltam, odasétáltam hozzá, és anyásan faggatóztam, hogy mire van szüksége, miben segíthetek, rosszul aludt, allergiás rohama van esetleg. Aztán mégiscsak abbahagytam a színjátékot, attól tartva, hogy valóban szívszélhűdése lesz. Mégsem vagyok szadista, na.
Trump végül mégis a háborút választja a béke helyett? – tették fel sokan a kérdést azt követően, hogy az amerikai elnök bejelentette: növelik az ukrajnai fegyverszállításokat, és 50 napos ultimátumot adott Putyinnak az ukrajnai háború befejezésére.
Ellopták a magyarok Erdélyt, egész Románia élőben nézte, csak épp nem látta, mert a székely furfang fél órára lekapcsolta a villanyt.
Fogjuk meg, s vigyétek! Így foglalható össze Románia vezetőinek az álláspontja azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy a saját fizetésük egy részéről lemondva személyesen is járuljanak hozzá Románia államháztartásának a kiegyensúlyozásához.
Az előző kormányok felelőtlen gazdaságpolitikája miatt sokakban merült fel jogosan: miközben a meggondolatlan intézkedések következményeit, a megszorításokat az ország minden polgárának viselnie kell, valamilyen formában meg kell büntetni a felelősöket.
Azzal vélhetően az ország szinte minden polgára egyetért, hogy az elmúlt évek fedezet nélküli, rekord méretű költségvetési hiányt okozó költekezései miatt vészmegoldásra van szükség – csak éppen ő maga szeretné megúszni a megszorító intézkedéseket.
Bár a nehéz pénzügyi helyzettel küzdő Romániának mihamarabb korrekciókra lenne szüksége, a májusi államfőválasztás után jókora késéssel, egy hónapos konzultációt követően jött létre a négypárti koalíció Bukarestben.
A parajdi katasztrófával kapcsolatban – amely kollektív trauma – némelyek azon töprengtek, hogy inkább ipari, vagy pedig természeti katasztrófáról van-e szó.
Eddig tartott: Donald Trump amerikai elnök második mandátuma kezdete után fél évig tudott kitartani azon elv mellett, hogy igyekszik távol tartani az Egyesült Államokat a világban dúló fegyveres konfliktusokban való részvételtől.
Nem mintha a román kormányokat általában túlzott stabilitással lehetne vádolni, de a jelenleg „építés alatt” álló kabinet kapcsán még inkább kijelenthető: kódolva lesz benne az instabilitás.
A parajdi sóbányát érintő természeti csapásról, még inkább emberi mulasztásról sokan és sokat írtak, írnak és még írni fognak.
szóljon hozzá!