2012. november 13., 08:502012. november 13., 08:50
Mint részletezte, gondot okoz számukra, hogy miközben az államkasszába befizetendő összegek nőttek, a vendéglátó-ipari egységek nem drágítottak, sőt előfordult, hogy kénytelenek voltak csökkenteni áraikat.
Corina Martin, az Utazási Irodák Országos Egyesületének (ANAT) elnöke a sajtótájékoztatón ismételten kérte, hogy az úgynevezett „incomnig”, azaz külföldről ide csábított turisták után nulla százalékos áfát kelljen fizetni.
Mint a szakember elmondta, ebbéli kérésüket már eljuttatták a pénzügyminisztériumnak, s amikor a kérdésben legutóbb egyeztettek Cristian Petrescu idegenforgalmi tárcavezetővel, akkor a miniszter egyetértett a kezdeményezőkkel. Corina Martin elmondása szerint viszont mindössze szóbeli megállapodás született, így az idegenforgalomban dolgozók kivárnak a következő kormány megalakulásáig.
Mohammad Murad egyébként tegnap arról is beszámolt, hogy az idei év végére 10-12 százalékos növekedés várható a turizmusban a tavalyi, év végi statisztikákhoz viszonyítva. Számításaik szerint pedig a bővülési trend jövő évre is megmarad.
Mint a szakember részletezte, a faluturizmus 10 százalékkal, a fekete-tenger-parti idegenforgalom 12 százalékkal, míg a gyógyturizmus mintegy 10-12 százalékkal bővült. Murad eközben abban bízik, hogy 2013-ban ennél is nagyobb mértékű lesz a növekedés.
A Romániai Turisztikai Munkáltatók Szövetségének elnöke ugyanakkor az összesereglett sajtósoknak elárulta, hogy tárgyalásokat folytatnak a Román Vasúttárság személyszállító részlegével (CFR Călători) arról, hogy kedvezményes díjszabásokat vezessenek be a külföldről érkező turisták esetében, ezáltal még vonzóbbá téve a romániai idegenforgalmi célpontokat.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.