Sokkal világosabb lesz a program, egyszerűbb feltételekkel – igéri Viorica Dăncilă miniszterelnök
Fotó: Gov.ro
Világosabb és egyszerűbb pályázati feltételekkel indul majd a Start Up Nation program 2018-as kiadása – nyilatkozta csütörtökön Viorica Dăncilă miniszterelnök.
2018. október 04., 16:212018. október 04., 16:21
2018. október 04., 16:542018. október 04., 16:54
A kormányfő megerősítette, hogy idén 2 milliárd lejes költségvetése lesz a programnak, azaz 10 ezer üzleti terv részesülhet majd a 200 ezer lejes vissza nem térítendő támogatásból.
„Sokkal világosabb lesz a program, egyszerűbb feltételekkel, és a kedvezményezettek országszerte egyforma bánásmódban részesülnek a regionális ügynökségeknél és a partner bankfiókoknál egyaránt” – mutatott rá a miniszterelnök a kormányülés elején.
akik jelenleg több mint 21 ezer személynek biztosítanak állást – sorolta a tavalyi kiírással kapcsolatos adatokat a miniszterelnök.
Az üzleti környezetért, kereskedelemért és vállalkozásokért felelős minisztérium hétfőn tette közzé honlapján a Start-Up Nation program módosításáról szóló sürgősségi rendeletet. Ez többek között előírja, hogy a kedvezményezettek idén előleget igényelhetnek, amelynek összege nem haladhatja meg a projekt értékének 30 százalékát. Egy másik módosítás értelmében az üzleti tervek értékelésekor az IT-cégek nem kapnak többletpontot – ahogyan az eddig történt –, csak a termeléssel foglalkozó vállalkozások (30 pont), a szolgáltatást nyújtók (30 pont), a kreatív ipar terén tevékenykedő (20) és a kereskedelemmel vagy egyéb tevékenységgel foglalkozó vállalkozások (10 pont).
A rendelet szerint ugyanakkor azok az újonnan létesített cégek, amelyeket olyan megyékben alapítanak, amelyekben kevesebb, mint négy kis- és közepes vállalkozás jut száz lakosra, szintén 10 többletpontot kapnak.
Az Európai Unió tagállamai idén július elseje és november 17. között összesen 8,79 millió tonna búzát exportáltak, 31 százalékkal kevesebbet, mint a múlt év azonos időszakában – közölte részleges adatok alapján kedden az Európai Bizottság.
Az energiapiac újbóli liberalizációja után akár 40 százalékkal is csökkenhet a 300 kilowattóránál (kWh) nagyobb energiafogyasztású háztartások számlája – közölte kedden Sebastian Burduja.
A szeptemberi 2,1 százalékról októberben 2,3 százalékra nőtt az éves infláció az Európai Unióban; a tagállamok közül ezúttal is Romániában volt a legmagasabb az inflációs ráta – derül ki az Eurostat kedden közzétett adataiból.
Magyarország aranykészlete meghaladja a Románia által felhalmozott tartalékokat, miután Budapest szeptember végén 94,5-ről 110 tonnára növelte az aranytartalékot.
A hétfőn jegyzett évi 5,58 százalékról 5,59 százalékra nőtt kedden a lej alapú hitelek törlesztőrészletét befolyásoló három hónapos bankközi hitelkamatláb (ROBOR) – közölte a Román Nemzeti Bank (BNR).
Jövő évtől 2030-ig naponta több mint 600 baby boomer tölti be a 65. életévét, azaz a nyugdíjkorhatárt – derül ki a Hotnews.ro által az Országos Statisztikai Intézet (INS) adatai alapján végzett számításokból.
Radu Oprea gazdasági miniszter szerint az energiaárak korlátozásának 2025 márciusa után is érvényben kell maradnia, mindaddig, amíg megtalálják a megfelelő megoldásokat az árak alacsony szinten tartására.
Óriási a különbség az átlagbérek között, ha megyei lebontásban vizsgáljuk a számokat – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) által közzétett friss adatsorokból, amelyeket a Digi 24 hírtelevízió vett górcső alá.
Októberben 925 865 nyugdíjas részesült szociális pótlékban, 2322-vel kevesebb, mint az előző hónapban – derül ki az Országos Nyugdíjpénztar (CNPP) vasárnap közzétett adataiból.
A korábbi 3,3 százalékról 1,4 százalékra módosította az Európai Bizottság (EB) pénteken közzétett jelentésében a román gazdaság 2024-es GDP-arányos növekedésére vonatkozó előrejelzését.
szóljon hozzá!