A japán Asahi Group Holdings vásárolja meg az InBev közép-kelet-európai érdekeltségeit, a tranzakció értéke eléri a 7,8 milliárd dollárt – számolt be kedden a Reuters hírügynökség.
2016. december 13., 18:272016. december 13., 18:27
2016. december 13., 20:022016. december 13., 20:02
Az Anheuser-Busch InBev a romániai Ursus Breweries – amelynek portfóliójában olyan márkák szerepelnek, mint például az Ursus, a Peroni, a Ciucaş és a Timişoreana – mellett a csehországi (Pilsner Urquell), lengyelországi (Tyskie és Lech) és magyarországi (Dreher) márkáit is értékesíti. Ez a tranzakció lehet a legnagyobb üzlet, amit az ázsiai cégcsoport nyélbe üt a külföldi sörpiaci terjeszkedése során.
Európában egyébként korábban ők vették át a SABMiller nyugati érdekeltségeit is: a Peroni és a Grolsch prémium sörökre, illetve a brit Meantime brandre tették rá akkor a kezüket. A kelet-közép-európai brandek átvételével pedig teljesülnének a feltételek ahhoz, hogy az AB InBev lezárja a SABMiller átvételét – a 80 milliárd eurósra becsült tranzakció nyélbe ütéséhez szükség volt egyebek mellett a SABMiller közép-kelet-európai érdekeltségeinek értékesítésére.
Az AB InBev még május elején ajánlotta fel, hogy eladja a SAB Miller közép- és kelet-európai brandjeit, mielőtt az Európai Bizottság jóváhagyja a több mint 100 milliárd dolláros tranzakciót. A részvények értékét akkor mintegy 5 milliárd dollárra becsülték az Exane BNP Paribas elemzői, akik szerint azok 2,3 milliárd dollárt hoznak eladásból, illetve 450 millió dollár bruttó bevételt a SAB Millernek. Kelet-Európa egyébként soha nem tartozott az AB InBev fő célpontjai közé.
Az Anheuser-Busch (AB) InBev tavaly év végén jelentette be 107 millió dollár körüli hivatalos ajánlatát a SAB Millernek, ezzel pontot téve a régóta előrejelzett megegyezés végére, amely a világ legnagyobb sörgyártóit egyesíti egyetlen vállalattá, amely az ipar csaknem felét magáénak tudhatja.
Az Ursus Breweries jelen pillanatban három gyárral rendelkezik Romániában: Brassóban, Temesváron és Buzăuban palackoznak. Az Ursus Breweries üzleti forgalma tavaly elérte az 1,58 milliárd lejt (355 millió euró), profitja pedig 44 millió lej (mintegy 10 millió euró) volt. A vállalatnak nagyjából két évtizede tulajdonosa a SAB Miller.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
szóljon hozzá!