Marcel Ciolacu áttérne a progresszív adózásra
Fotó: Psd.ro
Tárgyalni kell a koalícióban az egységes adókulcsról és a progresszív adózásról – jelentette ki Marcel Ciolacu, a román Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, aki szerint a társadalmi partnerekkel és az üzleti szféra képviselőivel is egyeztetni kell a témáról.
2022. május 23., 16:042022. május 23., 16:04
2022. május 23., 16:052022. május 23., 16:05
A bukaresti képviselőház elnöki tisztségét betöltő politikustól azt kérdezték hétfőn az újságírók, miként kommentálja Nicolae Ciucă miniszterelnök korábbi nyilatkozatát, miszerint kitart az egységes, 10 százalékos adókulcs mellett. „Ez az ő véleménye. Mi pedig azon a véleményen vagyunk, hogy a jövőben – nem holnap, nem a következő hónapokban – Romániának el kell kezdenie felzárkózni a fejlett országokhoz” – állapította meg Marcel Ciolacu.
A PSD elnöke elmondta, a kormánykoalícióban is meg kell vitatni a témát, és majd a döntés szerint kell cselekedni. A szociáldemokrata pártelnök ismét nyomatékosította, hogy idén nem vezetnek be új adókat, és adóemelés sem lesz.
Közben Florin Cîţu, a szenátus liberális elnöke újfent bírálta a progresszív adózásra való áttérésre vonatkozó szociáldemokrata javaslatot, sőt a koalíciós partner PSD-t is. A volt kormányfő újságíróknak nyilatkozva úgy vélekedett, hogy meg kell őrizni a jelenlegi adózási rendszert, szerinte ugyanakkor a PSD ebben a kérdésben ugyanabba az irányba halad, mint Liviu Dragnea volt pártelnök idején, amikor új közterheket vezettek be. Florin Cîţu megismételte, hogy stratégiai hiba lenne Románia számára a progresszív adózási rendszer bevezetése.
A bukaresti nagykoalíció vezetői hétfőn késő délután ülnek össze, a tanácskozás egyik központi témája pedig az adózási rendszer esetleges átalakítása lesz.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!