Marius Budăi
Fotó: Facebook/Marius Constantin Budai
A nyugdíjakra megvan a pénz a költségvetésben, az pedig hamis információ, hogy lyuk tátong a büdzsén – nyilatkozta vasárnap a Digi24 hírtelevízióban Marius Budăi, a csütörtökön bizalmatlansági indítvány nyomán megbuktatott kormány munkaügyi minisztere.
2019. október 13., 14:302019. október 13., 14:30
2019. október 14., 13:222019. október 14., 13:22
„Be fogjuk mutatni a mérleget a valós számokkal, és majd meglátjuk, hogyan fogja Ludovic Orban kormánya kezelni ezt »a súlyos örökséget«. Azt már most állíthatom, hogy mi nem fogjuk azt tenni, amit az ellenzéki kollégák tettek, akik 2017 februárjától kezdődően havonta hangoztatták, még a Cotroceni-palotából is, hogy nincs pénz a fizetésekre és nyugdíjakra.
Mi, amit mondtunk, megtettük, és erről számadataink vannak, amelyeket be is fogunk mutatni mindenféle izgalom nélkül. Természetesen nem voltunk tökéletes kormány, nem is létezik tökéletes kormány, de felelős kormány voltunk, amely az állampolgárt helyezte az első helyre” – fejtette ki az Agerpres szerint Budăi.
Arra a kérdésre, hogy van-e valami munkaügyi miniszteri mandátumában, amiért szemrehányást tenne magának, Marius Budăi azt válaszolta, sajnálja, hogy nem sikerült elfogadni a sürgősségi kormányrendeletet, amely a bányában dolgozó munkások fizetésének a 221-es törvény alapján történő átszámolására vonatkozik. A rendelet készen áll és hátra fogja azt hagyni, mutatott rá.
„2017-ben, amikor a nyugdíjalap deficitje 18 milliárd lej volt, hoztunk egy döntést, amelyet az ellenzék elmarasztalt... Áttettük a járulékokat a munkáltatótól az alkalmazottra. Azt akartuk elérni, hogy növeljük a munkahelyek számát, emeljük a minimálbért és a fizetéseket, több bevételt generálunk és csökkentjük a nyugdíjalap deficitjét. Akkor egy év alatt több mint 14 milliárd lejjel csökkent a hiány.(...) Most a deficit 1,2 milliárd lej” – említette meg a miniszter.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
A jelzáloghitelt igénylők vagy felvevők mintegy 63 százaléka 2010 után elkészült vagy még épülő lakásokat választ, 40 százalékuk multinacionális vállalatnál dolgozik – derül ki egy friss elemzésből.
A kormány szerdai ülésén kiegészíti 100 millió lejjel a gazdasági minisztérium költségvetését; az összeget a Start-up Nation programra fordítják.
A Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA) október 16–29. között 546 172 gazdának utalta át a mezőgazdasági támogatások előlegét.
A Dante International céget az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) összesen 439 500 lejes bírsággal sújtotta 2024. január 1. és szeptember 1. között, a fogyasztók által benyújtott panaszok, illetve az intézmény ellenőrzései nyomán.
Bár előre sejteni lehetett, hogy az idei választási szuperévben minden eddiginél nagyobb összegeket emészt fel a folyamatos kampányadakozás, a becsültnél is több pénzt költött el a kormány – vallja Bálint Csaba, a BNR igazgatótanácsának régi-új tagja.
szóljon hozzá!