Kellemetlen. A Tarom amszterdami járata jelentős késéssel indult az incidens miatt
Fotó: Facebook/Tarom
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
2024. október 31., 11:012024. október 31., 11:01
Az incidens, amelyre most derült fény, még pénteken történt.
A Boarding Pass légügyi portál beszámolója szerint a holland cég lefoglaltatta a gép feltöltéséhez szükséges kerozint – 7841 liternyi üzemanyagról van szó –, mivel a Tarom nem fizette ki a bíróságok által az utasoknak 2017 és 2021 között megítélt kártérítéseket.
A cég szerint korábban többször is megkereste a Taromot a kártérítések kifizetése érdekében, és a román légitársaság illetékesei ígéretet is tettek erre, de végül nem teljesítették.
A gép személyzete tájékoztatta az incidensről a Tarom vezetőségét, amely mintegy 40 perc múlva át is utalta a szükséges összeget.
A holland cég szerint még további mintegy száz, kártérítésre jogosult utast képvisel, és reményét fejezte ki, hogy a mostani eset után a Tarom kifizeti őket.
A román légitársaság illetékesei elismerték az amszterdami incidenst, azonban
Ennek nyomán úgy értékeli, az incidens elkerülhető lett volna, ha a cég felveszi velük a kapcsolatot.
Elismerte, hogy át kellett utalnia a szükséges összeget, hozzátette ugyanakkor, hogy
Ennek nyomán a román cég most azon dolgozik, hogy visszaszerezze azt a pénzt, amit a hollandok kétszer hajtottak be.
A Boarding Pass szerint egyébként a Tarom hírhedt arról, hogy nem hajlandó kifizetni az utasoknak járó kártérítéseket, ami miatt több ezer bírósági eljárás zajlik ellene.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A májusi 5,45 százalékról júniusban 5,7 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A Moody's szerint a kormány első deficitcsökkentő csomagja fontos lépés a költségvetési egyensúly megteremtéshez, ám a felvállalt céloktól való bármilyen eltérés Románia leminősítéséhez vezethet.
Akár ötszörösére is megemelték egyes állami cégek vezetőinek a juttatásait az elmúlt hónapokban, miközben a kormány a takarékossági intézkedéseken dolgozott – közölte Radu Miruță gazdasági miniszter.
A bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévben az előző negyedévhez képest stagnált, 2024 első negyedévéhez képest pedig 0,3 százalékkal nőtt – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett előzetes adataiból.
Anyagilag egyre megerőltetőbb lesz gépkocsit fenntartani, vezetni, hiszen akár havi több száz lejes pluszköltséget generálhatnak az autótulajdonosoknak a kormány megszorító intézkedései, melyek egyéb drágulásokkal karöltve érkeznek.
szóljon hozzá!