Kellemetlen. A Tarom amszterdami járata jelentős késéssel indult az incidens miatt
Fotó: Facebook/Tarom
A román állami légitársaság által felhalmozott adósságok miatt egy ideig megakadályozta a Tarom Amszterdam és Bukarest között közlekedő járatának felszállását egy holland adóbehajtó cég.
2024. október 31., 11:012024. október 31., 11:01
Az incidens, amelyre most derült fény, még pénteken történt.
A Boarding Pass légügyi portál beszámolója szerint a holland cég lefoglaltatta a gép feltöltéséhez szükséges kerozint – 7841 liternyi üzemanyagról van szó –, mivel a Tarom nem fizette ki a bíróságok által az utasoknak 2017 és 2021 között megítélt kártérítéseket.
A cég szerint korábban többször is megkereste a Taromot a kártérítések kifizetése érdekében, és a román légitársaság illetékesei ígéretet is tettek erre, de végül nem teljesítették.
A gép személyzete tájékoztatta az incidensről a Tarom vezetőségét, amely mintegy 40 perc múlva át is utalta a szükséges összeget.
A holland cég szerint még további mintegy száz, kártérítésre jogosult utast képvisel, és reményét fejezte ki, hogy a mostani eset után a Tarom kifizeti őket.
A román légitársaság illetékesei elismerték az amszterdami incidenst, azonban
Ennek nyomán úgy értékeli, az incidens elkerülhető lett volna, ha a cég felveszi velük a kapcsolatot.
Elismerte, hogy át kellett utalnia a szükséges összeget, hozzátette ugyanakkor, hogy
Ennek nyomán a román cég most azon dolgozik, hogy visszaszerezze azt a pénzt, amit a hollandok kétszer hajtottak be.
A Boarding Pass szerint egyébként a Tarom hírhedt arról, hogy nem hajlandó kifizetni az utasoknak járó kártérítéseket, ami miatt több ezer bírósági eljárás zajlik ellene.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
szóljon hozzá!