Fotó: Jakab Mónika
Szankciókra számíthatnak azok, akik megpróbálják eladni a háztartási gépek roncsprogramjának keretében kapott utalványaikat, mivel azok értékesítése, átadása jogellenes – jelentette ki Tánczos Barna környezetvédelmi miniszter vasárnap a Prima TV-ben.
2021. június 07., 15:192021. június 07., 15:19
Tánczos Barna elmondta, hogy a háztartási gépek roncsprogramjában a legnagyobb érdeklődés a laptopok, táblagépek és tévék iránt volt. Azt is hozzátette, hogy voltak olyanok, akik sorban álltak, utalványokat szereztek, de nem használták fel azokat, így a mosógépek vásárlására szánt összegnek egy része megmaradt, amit a program egy újabb szakaszába visznek át, melyet valószínűleg nyáron hirdetnek meg.
„Kiegészítjük a költségvetést, biztosan maradni fog többlet több kategória esetében is, nem fog elfogyni sem a mosógépekre, sem a mosogatógépekre, sem a hűtőszekrényekre szánt pénz (...), maximum 60-70 százalékos lesz a kihasználtság. Az emberek sorban álltak, elvették az utalványukat, és nem használják fel a pénzt. Marad pénz, amit egy későbbi, valószínűleg nyári szakaszra viszünk át” – mondta a környezetvédelmi miniszter vasárnap a Prima TV Insider Politic című műsorában.
Az Adevărul cikke szerint a környezetvédelmi miniszter azt is megemlítette, hogy
Elmondása szerint három perc alatt 10 millió lej értékű utalványt osztottak ki, és az utalványt igénylők többségét a laptopok, táblagépek és televíziók érdekelték.
Rekordgyorsan kimerült a háztartási gépek roncsprogramjának második szakaszára kiutalt 30 millió lejes keret, 35 perccel a péntek 10 órai rajt után már hiába próbálkoztak voucher generálásával a regisztrált felhasználók.
A PayU GPO Románia adatai szerint partnerkereskedőik több mint 1,15 millió tranzakciót bonyolítottak le a november 8-ai fekete pénteken, összesen 660 millió lej értékben; a legnagyobb értékű rendelés meghaladta a 75 000 lejt.
Brüsszeli elképzelések szerint az Európai Unió tagországaiban leállítanák az élőállat-exportot, ami az Európa második legnagyobb juhállományával rendelkező Románia esetében gazdasági gondokat okozna. Hatósági állatorvost kérdeztünk a kilátásokról.
Nemcsak Kolozsvárt vagy Temesvárt, hanem Debrecent is felülmúlja bizonyos téren Nagyvárad a Körös-parti megyeszékhely polgármesteri hivatala szerint.
Októberben 4,67 százalékra nőtt az éves infláció, az élelmiszerek 4,75 százalékkal, a nem élelmiszer jellegű termékek 3,45 százalékkal drágultak, a szolgáltatások díja 7,66 százalékkal nőtt éves összevetésbe.
A postai szolgáltatások, az egyéb zöldségek és zöldségkonzervek kategóriába tartozó termékek, valamint a friss gyümölcs drágult a legnagyobb mértékben 2024 októberében 2023 októberéhez képest.
Idén szeptemberben augusztushoz képest 70 lejjel (1,4 százalékkal) 5228 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 8553 lej volt szeptemberben, 110 lejjel több, mint az előző hónapban.
Az „óvatos forgatókönyv” szerint a romániai autópálya- és gyorsforgalmiút-hálózatnak a következő négy évben további 1000 kilométerrel kellene bővülnie – jelentette ki hétfői sajtótájékoztatóján a Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke.
Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése hétfőn fél 12 körül azokra a várakozásokra, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök kedvező szabályozási környezetet alakít ki a kriptovalutáknak, ami erősíti jegyzéseiket.
Románia felkészült a télre, a földgáztárolók telítettebbek, mint tavaly ilyenkor, a töltöttségi szintjük meghaladta a 101 százalékot – nyilatkozta hétfőn Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A román külkereskedelmi mérleg hiánya 15 százalékkal nőtt az év első kilenc hónapjában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!