Új időszámítás a kriptovaluták piacán? A bitcoin árfolyamnövekedése felgyorsult az amerikai választások eredményismertetése után
Fotó: Pixabay.com
Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése hétfőn fél 12 körül azokra a várakozásokra, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök kedvező szabályozási környezetet alakít ki a kriptovalutáknak, ami erősíti jegyzéseiket.
2024. november 11., 15:282024. november 11., 15:28
A bitcoin, a világ legnagyobb és legismertebb kriptovalutájának a jegyzése 82 431 dollárig, történelmi csúcsig erősödött, majd fél egy körül 81 954 dollárig ereszkedett vissza a világ legnagyobb kriptotőzsdei platformján, a Binance-on. A bitcoin idei mélypontja 38 505 dollár volt.
Régi törvény, hogy a nagyobb hozam nagyobb kockázattal jár, ebből a szempontból a bitcoin rajta van a térképen, óriási kockázat mellett óriási a hozam – értékelte a kriptovaluta árfolyamának elrugaszkodását a Krónikának nyilatkozó szakember. Szerinte kérdés ugyanakkor, hogy ki képes ilyen hatalmas kockázatot beváll
és ígéretet tett arra, hogy az Egyesült Államokat a „bolygó kriptofővárosává” teszi, és nemzeti bitcoinkészletet halmoz fel.
Richard Tan, a Binance kriptotőzsde vezérigazgatója szerint Donald Trump elnökké választásával elkezdődött a kriptovaluták aranykora.
Az elmúlt év végén összeomlott FTX kriptovaluta-tőzsde körüli botrány hullámai talán még hetekig, hónapokig fognak fodrozódni. Nagy Bálint Zsolt közgazdászt, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem oktatóját faggattuk.
Forradalmi változást hozó fizetőeszköz a pénzpiacon vagy veszélyes spekulációs piramisjáték – nagyjából e két véglet között mozog a kriptovalutákkal kapcsolatos közvélekedés, de tény: egyre gyakrabban esik szó róla.
Néhány banival csökkentették a benzin és a gázolaj árát kedden a romániai kőolajipari társaságok, amelyek azonban idén már hétszer drágítottak. Borítékolható viszont, hogy a közeljövőben ismét drágulni fog az üzemanyag.
Románia idén mintegy 800 millió eurós támogatást fog kérni az Európai Bizottságtól a 2014–2020-as költségvetési időszakhoz kapcsolódó beruházási tervek megvalósításához. Erről kedden fogadott el memorandumot a kormány.
Alapjaiban forgatta fel a mesterséges intelligencia (MI) nagy cégeinek és beszállítóinak értékelését egy kínai startup megjelenése a piacon.
Továbbra is az „oroszveszélytől” tart Sebastian Budruja román energiaügyi miniszter, ezért ellenzi, hogy a magyar MVM átvegye a német E.ON romániai földgázüzletágát.
A Standard & Poor's hitelminősítő pénteken késő este stabilról negatívra módosította Románia hiteltörlesztési kilátását, amivel az ország besorolása az utolsó ajánlott befektetési fokozatra csökkent, és egy lépésre került a bóvli kategóriától.
Változások várhatók idén Románia egyik legnépszerűbb állami támogatási konstrukciójában, az új autók vásárlását ösztönző roncsprogramokban.
Számos fogyasztó hónapok óta nem kapott villanyszámlát, mivel a szolgáltatók egy nevetséges összegű, két banis többletdíj körüli mizéria miatt kénytelenek újraszámolni a villanyszámlákat.
Egyre több romániai jár Bulgáriába tankolni és bevásárolni az alacsonyabb árak miatt. Bulgária vonzó célpont, ugyanis a benzin, a gázolaj, a dohány és az élelmiszer is kevesebbe kerül, mint Romániában.
Idén elkezdődik mindaz, aminek beláthatatlan hatásaival hosszú évek óta riogatnak: nyugdíjba mennek az úgynevezett dekrétumgeneráció első tagjai. Mire számíthatnak az 1960-as évek végén születettek, illetve a náluk jóval fiatalabb generációk? Interjú.
Novemberben 1,306 millió közalkalmazottat tartottak nyilván, ami közel 6000-rel több, mint az előző hónapban.
szóljon hozzá!