Új laptop vásárlására 500 lejes utalvány jár
Fotó: Jakab Mónika
Rekordgyorsan kimerült a háztartási gépek roncsprogramjának második szakaszára kiutalt 30 millió lejes keret, 35 perccel a péntek 10 órai rajt után már hiába próbálkoztak voucher generálásával a regisztrált felhasználók.
2021. június 04., 12:352021. június 04., 12:35
„A televíziók, laptopok és táblagépek megvásárlására szentelt második szakasz megnyitása után 35 perc alatt kimerült a 30 millió lejes keret” – tájékoztatott péntek déli közleményében a roncsprogramot lebonyolító Környezetvédelmi Alap (AFM).
Mint ismeretes, a támogatás akkor jár, ha az új gépet vásárlók eladnak egy régi eszközt. Azok, akik televíziót kívánnak vásárolni, beadhatnak egy régi készüléket, laptopok és táblagépek vásárlása esetén pedig vagy régi személyi számítógépet kell leadni, vagy a programban szereplő más háztartási gépet, régi laptopon és táblagépen kívül.
Pénteken 10 órakor rajtolt el a háztartási gépek roncsprogramjának második szakasza, amelyben televíziók, laptopok és táblagépek vásárlását támogató utalványokat bocsátanak ki – tájékoztatott a Környezetvédelmi Alap.
A háztartási gépek roncsprogramja május 14-én indult, a regisztráció egy héten át zajlott. A programra összesen 75 millió lejt különítettek el, ami csaknem kétszerese a 2019-ben kiutalt 40 millió lejes keretnek.
A többszakaszos program keretében május 21-étől június 3-áig mosógépekre, mosogatógépekre, hűtőszekrényekre, mélyhűtőkre lehetett vouchereket lefoglalni, június 4-e és 17-e között televíziók, laptopok és táblagépek, június 18-a és július elseje között pedig klímaberendezések, ruhaszárító gépek és porszívók vásárlására igényelhetők az utalványok.
Kevesebb mint 24 óra alatt kimerült a háztartási gépek roncsprogramjának első szakaszára szánt 30 millió lejes keret – közölte Facebook-oldalán a környezetvédelmi minisztérium.
Az első szakaszban mosógépek, mosogatógépek, hűtőszekrények, mélyhűtők vásárlására kiutalt voucherekből a Környezetvédelmi Alap pénteki tájékoztatása szerint 34 ezret már fel is használtak. Az utalványok június 8-án járnak le.
Több mint 155 ezer személy regisztrált a háztartási gépek roncsprogramjára, amelyre csütörtökön éjfélig lehet iratkozni – jelentette be csütörtökön a környezetvédelmi miniszter.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!