A PayU GPO Románia adatai szerint a fekete pénteki tranzakciók átlagértéke 573 lej volt
Fotó: Pixabay
A PayU GPO Románia adatai szerint partnerkereskedőik több mint 1,15 millió tranzakciót bonyolítottak le a november 8-ai fekete pénteken, összesen 660 millió lej értékben; a legnagyobb értékű rendelés meghaladta a 75 000 lejt.
2024. november 12., 19:322024. november 12., 19:32
A fekete pénteki rendelések 63 százalékának a kifizetése előzetesen elmentett bankkártyával történt, ez az arány 31 százalékkal nagyobb a tavalyinál.
A tranzakciók összértéke 21 százalékkal nőtt az elmúlt évhez képest.
A 2024-es fekete péntek legforgalmasabb percében több mint 8200 rendelést adtak le a vásárlók, a legkeresettebb termékek az elektronikus és számítástechnikai cikkek, a lakberendezési kiegészítők, a szépségápolási cikkek, a gyermekholmik és az éttermi ajándékutalványok voltak.
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest.
A PayU GPO Románia adatai szerint
A részletfizetéssel megvásárolt termékek esetében 932 lej volt a tranzakciók átlagértéke, 44 százalékkal nagyobb a más napokon jegyzettnél.
Az Apple Payen keresztül intézett vásárlások értéke 73 százalékkal nőtt tavalyhoz képest, a Google Pay segítségével lebonyolított tranzakciók volumene pedig 36 százalékkal volt nagyobb.
A fekete pénteki rendelések 15 százalékát külföldön kibocsátott kártyákkal fizették ki, a legtöbb ilyen kifizetés Litvániában, az Egyesült Királyságban, illetve Belgiumban kibocsátott kártyákkal történt – közölte a PayU GPO Románia az Agerpres hírügynökséggel.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
Csak az ország északi felében az év első hat hónapjában 8,5 millió lej értékben loptak áramot és gázt – közölte a Delgaz Grid szolgáltató.
Románia nem tud befejezni a megszabott határidőig a helyreállítási tervbe (PNRR) foglalt mintegy 6,3 milliárd euró értékű projekteket – jelentette ki kedden Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter.
A fejlesztési minisztérium alárendeltségébe tartozó minden intézmény esetében felülvizsgálták a vezetők fizetését és az igazgatótanácsok tagjainak tiszteletdíját – és ahol szükséges volt, módosították azokat – tájékoztatott kedden az RMDSZ sajtóirodája.
Előbb-utóbb bevezetik a progresszív adót Romániában – vélekedik Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
szóljon hozzá!