Sepsiszentgyörgy belvárosában, az úgynevezett Bazár-épület sarkán működik Erdély egyik legkarakteresebb kortárs művészeti tere: a MAGMA Kortárs Művészeti Kiállítótér.
Egy elsőre sikertelennek tűnő pályázatból lett meghívás, egy elmulasztott határidő ellenére szerencsésen megvalósult rezidensprogram.
Huszonharmadik alkalommal rendezték meg Zilahon a Költészet Tavasza nemzetközi versfesztivált, amely mára nemcsak a város, hanem az egész térség egyik legfontosabb kulturális eseményévé vált.
Öt évvel ezelőtt az Ákovita Nemzetközi Párlat- és Pálinkaverseny azzal a céllal indult, hogy a helyi gyümölcstermesztők számára új lehetőségeket nyisson, a pálinkakészítőknek pedig szakmai fejlődést biztosítson.
A csíkszeredai Domokos Kata, a Daemon Couture márka alapítója és tervezője Magyarországon is elismert alkotó, aki a divatot személyes és művészi önkifejezésként értelmezi.
Az utóbbi években világszerte reneszánszát éli a természetközeli pihenés, különösen a glamping – azaz a „glamorous camping”, vagyis luxuskempingezés – formájában.
Tíz éve minden reggel ugyanazzal a céllal ébred: kapus akar lenni, és ma már profi szerződése van a kolozsvári CFR-nél. Lang Erik még csak tizenhat éves, de amit felépített, abban nem volt helye kétségeknek.
Magyarországi mintára, de teljes mértékben a helyi szükségletekre válaszként szervezi meg a Háromszéki Kúriák és Kastélyok Egyesülete első jótékonysági bálját a miklósvári Kálnoky-kastélyban.
Húsvét közeledtével új értelmet nyer az életet és újjászületést szimbolizáló tojás.
Lehet-e gyógyítani gázokkal? És lehet-e vonzó turisztikai célpont egy bugyborékoló, kénszagú lápvidék?
Az obszesszív-kompulzív zavar (OCD) olyan mentális betegség, amely sokak életét érinti, mégis keveset beszélünk róla.
A mesterséges intelligencia forradalma nem csupán a Szilícium-völgy privilégiuma. A Szabó Levente és társa által alapított Neural1, NeuralStudio és NeuralBlocks cégek nemcsak Erdély, hanem Románia szintjén is élen járnak az MI-megoldások fejlesztésében.
A magyarul beszélő romániai roma diákok többsége már a legelső iskolai évektől kezdve szembesül a szegregációval és a rendszerszintű hátrányokkal egy kutatás szerint.
A Sepsi Metropolisz Övezet (SMÖ) izgalmas zöld kezdeményezést indított: a Kiskertész program célja, hogy a gyerekeket kertészkedésre ösztönözze, miközben a fenntarthatóság és az egészségtudatosság fontosságára is felhívja a figyelmet.
A németországi választások eredményei nemcsak az európai nagyhatalmat, hanem az egész kontinens, így Románia számára is jelentős következményekkel járhatnak – véli Bauer Bence, a Mathias Corvinus Collegium Magyar-Német Intézetének igazgatója.
Hetek óta a Hunyadi című sorozattól visszhangzik a sajtó, szakemberek kritizálják vagy dicsérik, nézők lelkesednek iránta vagy szidják – főleg a közösségi médiában.
A sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház neves színművésze, egykori igazgatója, Nemes Levente idén megkapta a Kossuth-díjat. De mit jelent számára ez az elismerés? Hogyan látja a művészet és a színház szerepét a változó világban?
Mennyire van jelen a népi kultúra az iskola oktatásban? Van-e helye a tantervekben, vagy egyre inkább kiszorul az iskolai anyagból?