Visszatérő vendég. Újra érkezhetnek Váradra a Ryanair gépei
Fotó: Facebook/Aeroportul Oradea
Négy külföldi járattal tér vissza decembertől Nagyváradra a Ryanair írországi székhelyű fapados légitársaság – tájékoztatott kedden a nagyváradi önkormányzat sajtóirodája.
2020. szeptember 29., 16:472020. szeptember 29., 16:47
2020. szeptember 29., 17:522020. szeptember 29., 17:52
Mint írták, a városháza illetékesei az önkormányzat alárendeltségébe tartozó, Nagyvárad és a régió turizmusát népszerűsítő egyesület (APTOR) még májusban megkezdték a tárgyalásokat annak érdekében, hogy támogatást nyújthassanak azoknak a légitársaságoknak, amelyek újra nemzetközivé teszik a város repterét, miután az már bő két és fél éve – a nyári chartereket leszámítva – külföldi járatok nélkül maradt.
Átadták kedden a nagyváradi nemzetközi repülőtér új terminálját, és további fejlesztéseket is ígér a légikikötő vezetősége.
„Örömmel tölt el, hogy a nagyváradi önkormányzat finanszírozásával a reptér által megszervezett licit, világjárvány idején is, visszahozta a Ryanairt Nagyváradra.
– idézi a városháza közleménye Ilie Bolojan leköszönő polgármestert, aki a Bihar megyei közgyűlés élén áll az elkövetkező négy évben. Ígéretet tett egyúttal arra, hogy a megye és a város együttműködésének köszönhetően az elkövetkező években még több külföldi reptérrel fogják összekapcsolni a várost és a térséget.
Ilie Bolojan, Nagyvárad polgármestere újfent arra kéri a Bihar megyei közgyűlést, hogy a városnak is lehessen beleszólása a nemzetközi repülőtér üzemeltetésébe, miután a néhány éve felújított légikikötőben továbbra sem lesznek menetrend szerinti nemzetközi járatok.
Az egyik legnagyobb vitát pedig éppen a Ryanair azon bejelentése keltette, hogy meghatározatlan időre felfüggeszti nagyváradi járatait. Azóta nincsenek nemzetközi járatok Váradról, és azóta sem sikerült egyetlen légitársaságot sem meggyőzni arról, hogy váradi járatokat indítsanak. Egy ideig a Blue Air és a Tarom is azzal áltatta a környéken élőket, hogy külföldi járatokat indít, erre azonban nem került sor. Közben a koronavírus-világjárvány is bekavart, még a nyárra bejelentett charter járatok egy részének az elindítása is meghiúsult.
Úgy tűnik, péntekre valamelyest mérséklődött az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye, majd az abból eredő kormányválság által okozott sokkhatás.
Az energiaügyi minisztérium ragaszkodik az országos helyreállítási terv újratárgyalásához és a széntüzelésű hőerőművek bezárásának elhalasztásához, mert a létesítmények leállása még nagyobb nyomást gyakorolna az energiaárakra – írta Sebastian Burduja.
Megjelent az ENSZ idei jelentése az emberi fejlettségi szintről, mely a hagyományos statisztikai mutatóknál komplexebb, pontosabb módon hivatott számszerűsíteni az emberi jólét mértékét egy index segítségével.
Az Európai Parlament csütörtökön elfogadta az új autók és kishaszongépjárművek szén-dioxid-kibocsátási teljesítményszabványaira vonatkozó célzott módosítást.
Marcel Boloș európai beruházásokért és projektekért felelős miniszter úgy véli, szóba se jöhet egy hitelmegállapodás a Nemzetközi Valutaalappal (IMF), ami szerinte az országos helyreállítási tervben foglaltaknál „fájdalmasabb” reformokat vonna maga után.
Az év első három hónapjában 2,496 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), alig 1 százalékkal többet a 2024 januárja és márciusa között jegyzettnél.
Csütörtökön is folytatta lejtmenetét a román fizetőeszköz: a Román Nemzeti Bank (BNR) által 13 órakor kiközölt referencia-árfolyam 5,12 lej/euró volt a szerdai 5,0991 után, ami 0,0231 százalékos növekedést jelent.
Nincs pozitív szcenárió, gazdasági szempontból az idei egy sötét év lesz – vetítette elő derűlátásra nem túl sok okot adóan a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Magyarországon és Horvátországban terjeszkedik a román fogászati vállalat, a Dental Holding – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
szóljon hozzá!