Szerdai üzemanyagárak az OMV egyik kolozsvári töltőállomásánál
Fotó: Rostás Szabolcs
Négy, illetve öt banival csökkentette üzemanyagárait szerdán a MOL Románia és a Petrom – irányították rá a figyelmet a román nyelvű gazdasági szakportálok.
2022. július 27., 11:252022. július 27., 11:25
2022. július 27., 12:592022. július 27., 12:59
A Profit.ro elemzése szerint a MOL kútjainál a benzin literenkénti ára 7,90–7,96 lej volt szerda reggel, a gázolajért pedig 8,54–8,61 lej közötti összeget kellett lepengetni.
Valamivel olcsóbban tankolhattak az autósok a Petrom töltőállomásain, amelyeknél a szerda reggeli 5 banis árcsökkentés nyomán 7,78 és 7,85 lej között mozgott egy liter benzin ára – legutóbb május 4-én volt hasonló árszint.
Miközben április 27-én a Petrom kútjainál 8,5–8,51 lejt kértek el egy liter gázolajért, szerdán 8,46–8,49 lejes árszintet regisztráltak. Tény viszont, hogy azóta a kormány lehetővé tette az 50 banis árcsökkentést, amit számos benzinkúthálózathoz hasonlóan az OMV–Petrom is alkalmazott.
Azt ugyan még nem tudni, hogy hány töltőállomáson csökkentették már éjféltől az üzemanyagok árát, a Peco Online ármonitor péntek reggeli adatai szerint egyértelműen olcsóbb a benzin és a gázolaj, mint egy nappal korábban.
Amint arról korábban beszámoltunk, a hónap első felében csökkenésnek indult a kőolaj világpiaci ára, és mindenki azt várta, hogy ez visszatükröződjön a töltőállomásokon gyakorolt árakban is. A hónap közepén Virgil Popescu energiaügyi miniszter is úgy nyilatkozott, hogy az üzemanyagáraknak is követniük kell a kőolaj árának zsugorodását, ő pedig bízott abban, hogy a romániai töltőállomosokon csökkenni fog a benzin és a gázolaj ára is.
Az üzemanyagáraknak is követniük kell a kőolaj árának zsugorodását – jelentette ki egy televíziós interjúban Virgil Popescu energiaügyi miniszter, aki bízik abban, hogy az elkövetkező időszakban csökkenni fog a benzin és a gázolaj ára is.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A Romániából induló járatokra a legolcsóbban vasárnap, ezt követően pedig szombaton lehet repülőjegyet foglalni, a legolcsóbb lehetőségek pedig 30, sőt 45 nappal az indulás előtt elérhetőek – erre a következtetésre jutottak a Vola.ro szakemberei.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazodó új mechanizmusáról fogadott el kedden törvénytervezetet a képviselőház. A jogszabályjavaslat a megfelelő európai uniós minimálbérekről szóló 2022/2041-es irányelvet ülteti át a román jogrendbe.
szóljon hozzá!