Lesz árcsökkenés? Virgil Popescu szerint napokon belül megtörténhet az árkorrekció
Fotó: Rostás Szabolcs
Az üzemanyagáraknak is követniük kell a kőolaj árának zsugorodását – jelentette ki egy televíziós interjúban Virgil Popescu energiaügyi miniszter, aki bízik abban, hogy az elkövetkező időszakban a romániai töltőállomosokon csökkenni fog a benzin és a gázolaj ára is.
2022. július 15., 10:402022. július 15., 10:40
2022. július 15., 10:452022. július 15., 10:45
A tárcavezetőt a Digi 24 hírtelevízió csütörtök esti műsorában kérdezték arról, hogy a kőolaj világpiaci árának csökkenése nyomán miért nem esnek vissza a töltőállomásokon gyakorolt árak is.
Azért mondom azt, hogy legalább a benzin árának, mivel Románia több benzin állít elő a kőolajból, mint amennyit fogyaszt, és benzinexportőrök vagyunk. Csökkent a hordónkénti ár, ezt a benzin árának a csökkenése kell hogy kövesse. A gázolaj esetében is csökkenést kellene látnunk, de a szükséges mennyiség felét importáljuk, mivel a termelés nem fedi a szükségleteket, és a gázolaj világpiaci ára nem csökkent épp olyan mértékben, bár visszaesett” – válaszolta Virgil Popescu.
Ő maga hisz abban, hogy az elkövetkező időszakban csökkenésnek indulnak az árak.
„A kormányrendelet nem volt kötelező érvényű, aki önkéntesen csatlakozni akart, már a legelején csökkentette az árait.
Lássuk a következő napokat, mert azt kell látnunk, hogy valami jó történik a benzin árával, majd a gázolaj árával, vagy akár egyidőben. Így lenne természetes, így kellene eljárniuk a nagy töltőállomás-hálózatoknak, amelyeknek korrektül kell eljárniuk az emberekkel. Amint csökken a beszerzési ár, csökkenteni kell az árakat, ahogy azzal érveltél, hogy azért emelted az árakat, mert nőtt a kőolaj világpiaci ára, nőtt a gázolaj világpiaci ára” – összegzett az energiaügyi miniszter.
Azt ugyan még nem tudni, hogy hány töltőállomáson csökkentették már éjféltől az üzemanyagok árát, a Peco Online ármonitor péntek reggeli adatai szerint egyértelműen olcsóbb a benzin és a gázolaj, mint egy nappal korábban.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!