Romániában nagyon fontos energiaforrás a földgáz
Fotó: Facebook/Romgaz
Nicolae Ciucă kormányfő garanciákat kapott brüsszeli tárgyalásain az EU döntéshozóitól arra, hogy az éghajlat-politikai uniós taxonómiáról szóló felhatalmazáson alapuló jogszabály véglegesítéséig tartó átmeneti időszakban a gáz- és az atomenergiát is használhatja Románia.
2021. december 22., 07:442021. december 22., 07:44
Erről a miniszterelnök a tárgyalásokat követő brüsszeli sajtótájékoztatóján beszélt
Az Agerpres tudósítása szerint Ciucă közölte: tudatta tárgyalópartnereivel, hogy
A kormányfő elmagyarázta az Európai Bizottság elnökének, Ursula von der Leyennek és az európai zöld megállapodásért felelős Frans Timmermans biztosnak, hogy
Rekordszintre, ezer köbméterenként 2000 dollár fölé szökött az európai gázár hétfőn, kora délutánra.
Nicolae Ciucă azt mondja: garanciákat kapott brüsszeli tárgyalásain az EU döntéshozóitól arra, hogy az éghajlat-politikai uniós taxonómiáról szóló felhatalmazáson alapuló jogszabály véglegesítéséig tartó átmeneti időszakban a gáz- és az atomenergiát is használhatja Románia. Jelezte, erről még nincs ugyan döntés, de ez hamarosan megszületik.
Csaknem teljesen függetlenné válhat energetikai szempontból Románia, ha a Romgaz és az OMV Petrom megkezdi a földgázkitermelést a Fekete-tenger talapzatából – nyilatkozta Virgil Popescu energiaügyi miniszter.
A kormány ezen a héten elfogadja a bruttó minimálbért 4050 lejre emelő jogszabályt – jelentette be hétfőn Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Az Európai Bizottság átalakítaná az agrártámogatások rendszerét, ezzel szemben az EU magyar elnöksége arra törekszik, hogy az eddig bevált területalapú, és vidékfejlesztési támogatások főbb irányelvei továbbra is megmaradjanak.
Románia volt 2024 második negyedévében az Európai Unió legnagyobb gáztermelője – derül ki az Európai Unió legfrissebb gázpiaci jelentéséből.
Jövő héten újabb egyeztetésekre kerül sor a Romániában feldolgozott hazai élelmiszertermékek árrésének korlátozásáról – jelentette be csütörtökön a mezőgazdasági miniszter.
A Kolozs megyeiek veszik fel a legnagyobb törlesztőrészletű és a legmagasabb összegű jelzáloghiteleket, de ők is fizetnek a legtöbbet az országban az ingatlanokért, míg a Konstanca megyeiek igénylik a legkisebb összegű jelzáloghiteleket.
Az Európai Bizottság csütörtökön kétmilliárd lej (400 millió euró) értékű román állami támogatási programot hagyott jóvá a 2023 szeptembere és 2024 augusztusa közötti súlyos aszály által érintett romániai gazdák kártalanítására.
A kormány jóváhagyja a sör jövedéki adójának fokozatos emelésére vonatkozó ütemtervet – közölte szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Egy két felnőttből és két gyermekből álló család tisztességes megélhetéséhez szükséges minimális fogyasztói kosár havi értéke a 2023. szeptemberi 9978 lejről 4,7 százalékkal 10 450 lejre nőtt idén szeptemberre.
A kormány 2026. január elsejéig elhalasztja az ingatlanadók piackutatásokon alapuló kiszámítási módjának alkalmazását – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
A Nemzetközi Valutaalap (IMF) az áprilisi 2,8 százalékról 1,9 százalékra módosította a román gazdaság idei növekedésére vonatkozó előrejelzését a kedden közzétett, Világgazdasági kilátások (World Economic Outlook) elnevezésű jelentésében.
szóljon hozzá!