2012. december 12., 09:162012. december 12., 09:16
Az erdővidéki palackozót működtető vállalat vezetősége azzal indokolja a tömeges elbocsátás szükségességét, hogy az üzemet nem tudják fenntartani, mert novemberben drasztikusan visszaesett a kereslet a bibarcfalvi borvíz iránt. A cég vezetői ugyanakkor azt ígérik, megpróbálják hatékonyan átszervezni a tevékenységet. A bibarcfalvi üzem 123 dolgozója a munkaszerződés értelmében nem jogosult végkielégítésre sem.
Mint Kelemen Tibortól megtudtuk, a vállalattól olyan képzett szakemberek kerülnek utcára, akik tíz-tizenöt éve az ágazatban dolgoznak. Az ügynökség munkatársai éppen ezért felvették a kapcsolatot több háromszéki és Brassó megyei ásványvíz-palackozó vállalattal, de ezek vezetői szintén a kereslet csökkenésére panaszkodtak, és azt válaszolták, hogy nincs lehetőségük újabb alkalmazásokra.
Ördög Lajos, a Kovászna megyei munkavédelmi felügyelőség vezetője eközben arról beszélt, hogy a bibarcfalvi palackozó tevékenysége több cégen keresztül működik, már több ellen indult csődeljárás, s a United Europe szintén felszámolás alatt áll. Az alkalmazottak egyébként már hónapok óta panaszkodnak, hogy nem kapják meg a béreiket, sztrájkoltak és feljelentést is tettek a munkavédelmi felügyelőségnél. Ördög Lajos közölte, felszólították a felszámolóbiztost, hogy fizesse ki az elmaradt béreket, ám ennél többet nem tudnak tenni. Amennyiben viszont az alkalmazottak így sem kapják meg az elmaradt béreket, kénytelenek lesznek civil pert indítani” – tette hozzá Ördög Lajos.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.