Sokan az anyagiak miatt vágyakoznak el jelenlegi munkahelyükről, egy béremelés megoldaná a problémájukat
Fotó: Pixabay
A következő időszakban munkahelyváltást tervezők körében a vezető ok a magasabb fizetés, a következő legfontosabb számukra az otthoni munkavégzés lehetősége – derül ki az eJobs munkaerő-közvetítő platform friss felméréséből.
2024. április 14., 14:452024. április 14., 14:45
A közvélemény-kutatás eredményei szerint a válaszadók 47 százaléka mondta azt, hogy jelenleg új állást keres, 40,6 százalékuk pedig azt állítja, hogy bár a munkahelyváltás nem prioritás, hajlandóak jelentkezni, és meg is teszik, ha találnak valamit, ami szerintük megfelelne nekik. Mindössze 12,5 százalék válaszolta határozottan, hogy jelenleg nem keres állást.
A következő legfontosabb számukra az új munkahely perspektívájában az otthoni munkavégzés lehetősége, amit a válaszadók 37,2 százaléka említett. További dolgok, amiket keresnek: a karrierépítési lehetőség (35,9 százalék), több béren kívüli juttatás (33,7 százalék), olyan projektek, amelyek motiválják őket (35,2 százalék) vagy nagyobb stabilitás a munkahelyen (29,9 százalék). A barátságosabb kollégák vagy egy megértőbb vezető a következő, amit szeretnének találni az új munkahelyükön – részletezi a felmérést ismertető közlemény.
A kiértékelés szerint a felmérésben részt vevők válaszaiban visszatérő téma a fizetésemelés. Így
39,2 százalékot a béren kívüli juttatások újragondolása győzné meg, 35,3 százalék maradna, ha rugalmas munkaidőben dolgozhatna, 23,2 százalék pedig több szabadnapot szeretne. 15,8 százalék esetében ezt a jelenlegi kollégák, 11,5 százalék esetében pedig a vezető befolyásolná.
A romániai alkalmazottak 44,5 százaléka másodállásból kénytelen kiegészíteni a jövedelmét az eJobs munkaerő-közvetítő portál friss felmérése szerint.
„Mindezeken túl a jelöltek nagyon odafigyelnek mindenre, ami a munkáltató nyilvános megítélésével kapcsolatos, és több mint 60 százalék számára ez fontos vagy nagyon fontos tényező, amelyet mérlegelnek, mielőtt jelentkeznek egy állásra. Ez azt jelenti, hogy igyekeznek minél több információt összegyűjteni egy adott vállalatról, mielőtt jelentkeznek.
Ennek eredményeként a válaszadók 68,7 százaléka azt állítja, hogy előbb jelentkezne egy olyan cégnél, amelynek erős munkáltatói márkája van, mint egy olyannál, amelyik nem tesz erre irányuló erőfeszítéseket” – értékelt Bogdan Badea, az eJobs.ro vezérigazgatója.
A legtöbb munkahelykereső alaposan megnézi, hogy ki is ajánlja az állást
Fotó: Pixabay
50,1 százalék mondta azt, hogy nem menne oda, ha a felajánlott fizetés és a juttatási csomag nem lenne kielégítő. 33 százalék nem tudná leküzdeni a saját értékrendje és a vállalati kultúra közötti esetleges eltérést, és 14,6 százalék utasítana vissza állást egy olyan cégnél, amelynek erős a márkája, de nincsenek szakmai fejlődési lehetőségei.
A felmérést március és április között készítették egy 1002 jelenleg foglalkoztatott válaszadóból álló mintán. A legjobban reprezentált területek az értékesítés, az építőipar, az adminisztráció/logisztika, az IT/szoftver, az élelmiszeripar, a vendéglátóipar és az autóipar voltak – mutat rá a közlemény.
A romániai munkavállalók fele váltott munkahelyet az elmúlt két évben, az alkalmazottak 70 százaléka pedig béremelés kérése helyett inkább új állást keresett, derül ki a napokban közzétett felmérésekből. Idén ez a jelenség tovább fokozódik.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
Jelenleg 900 ezer romániai munkavállaló él a nyugdíjrendszer harmadik pillére, a fakultatív magánnyugdíjalap adta megtakarítási lehetőséggel, míg további mintegy 96 ezren már megkapták az itt felgyűlt pénzüket az első 18 év után.
Drágul a hitelfelvétel az év második felében – figyelmeztetnek szakemberek.
szóljon hozzá!