Továbbra is Kolozsváron a legmagasabbak az ingatlanárak
Fotó: Rostás Szabolcs
Miután a kolozsvárit követően a brassói lakások is drágábbak lettek, mint a bukarestiek, két másik város is megelőzte a fővárost ebben a tekintetben. Bukarest így már csak az ötödik legdrágább város.
2024. május 02., 13:332024. május 02., 13:33
Az Imobiliare.ro elemzése szerint a bukaresti lakások átlagára az idei első negyedévben 1578 euró volt négyzetméterenként, ami 2,3 százalékos növekedést jelent az elmúlt három hónapban.
Az Economica.net által szemlézett elemzés szerint a konstancai átlagár 1588 euró/négyzetméter. Itt a lakások ára az elmúlt két évben 10 százalékkal emelkedett.
Craiován a tulajdonosok és a fejlesztők 8 százalékkal emelték az árakat tavaly év eleje óta, így 2024 március végén az átlagos kért ár elérte az 1582 eurót/négyzetméter, ami valamivel szintén Bukarest felett van.
Tovább emelkedtek februárban a lakásárak, az ország legdrágább városai Kolozsvár és Brassó, majd Bukarest és Konstanca következik, utóbbi egyre közelebb kerül a fővárosi szinthez, de az év második hónapjának árbajnoka Nagyvárad.
ahol a lakások átlagos négyzetméterára megegyezik a főváros luxusnegyedében található lakásokéval. Vagyis a kincses városban 2 631 eurót kérnek négyzetméterenként a tulajdonosok, 14 százalékkal többet, mint két évvel ezelőtt, és csaknem 4 százalékkal többet, mint az elmúlt három hónapban.
Brassóban a tulajdonosok és a fejlesztők átlagosan 1789 eurót kérnek négyzetméterenként, 20 százalékkal többet, mint két évvel ezelőtt, és 7 százalékkal többet, mint az elmúlt három hónapban.
Növekedésnek indulnak a következő hónapokban a lakásárak, miután a várható kamatcsökkentések nyomán megélénkül az ingatlanpiac ágazati szakemberek szerint.
A PayU GPO Románia adatai szerint partnerkereskedőik több mint 1,15 millió tranzakciót bonyolítottak le a november 8-ai fekete pénteken, összesen 660 millió lej értékben; a legnagyobb értékű rendelés meghaladta a 75 000 lejt.
Brüsszeli elképzelések szerint az Európai Unió tagországaiban leállítanák az élőállat-exportot, ami az Európa második legnagyobb juhállományával rendelkező Románia esetében gazdasági gondokat okozna. Hatósági állatorvost kérdeztünk a kilátásokról.
Nemcsak Kolozsvárt vagy Temesvárt, hanem Debrecent is felülmúlja bizonyos téren Nagyvárad a Körös-parti megyeszékhely polgármesteri hivatala szerint.
Októberben 4,67 százalékra nőtt az éves infláció, az élelmiszerek 4,75 százalékkal, a nem élelmiszer jellegű termékek 3,45 százalékkal drágultak, a szolgáltatások díja 7,66 százalékkal nőtt éves összevetésbe.
A postai szolgáltatások, az egyéb zöldségek és zöldségkonzervek kategóriába tartozó termékek, valamint a friss gyümölcs drágult a legnagyobb mértékben 2024 októberében 2023 októberéhez képest.
Idén szeptemberben augusztushoz képest 70 lejjel (1,4 százalékkal) 5228 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 8553 lej volt szeptemberben, 110 lejjel több, mint az előző hónapban.
Az „óvatos forgatókönyv” szerint a romániai autópálya- és gyorsforgalmiút-hálózatnak a következő négy évben további 1000 kilométerrel kellene bővülnie – jelentette ki hétfői sajtótájékoztatóján a Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke.
Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése hétfőn fél 12 körül azokra a várakozásokra, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök kedvező szabályozási környezetet alakít ki a kriptovalutáknak, ami erősíti jegyzéseiket.
Románia felkészült a télre, a földgáztárolók telítettebbek, mint tavaly ilyenkor, a töltöttségi szintjük meghaladta a 101 százalékot – nyilatkozta hétfőn Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A román külkereskedelmi mérleg hiánya 15 százalékkal nőtt az év első kilenc hónapjában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!