A PayU GPO Románia adatai szerint a fekete pénteki tranzakciók átlagértéke 573 lej volt
Fotó: Pixabay
A PayU GPO Románia adatai szerint partnerkereskedőik több mint 1,15 millió tranzakciót bonyolítottak le a november 8-ai fekete pénteken, összesen 660 millió lej értékben; a legnagyobb értékű rendelés meghaladta a 75 000 lejt.
2024. november 12., 19:322024. november 12., 19:32
A fekete pénteki rendelések 63 százalékának a kifizetése előzetesen elmentett bankkártyával történt, ez az arány 31 százalékkal nagyobb a tavalyinál.
A tranzakciók összértéke 21 százalékkal nőtt az elmúlt évhez képest.
A 2024-es fekete péntek legforgalmasabb percében több mint 8200 rendelést adtak le a vásárlók, a legkeresettebb termékek az elektronikus és számítástechnikai cikkek, a lakberendezési kiegészítők, a szépségápolási cikkek, a gyermekholmik és az éttermi ajándékutalványok voltak.
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest.
A PayU GPO Románia adatai szerint
A részletfizetéssel megvásárolt termékek esetében 932 lej volt a tranzakciók átlagértéke, 44 százalékkal nagyobb a más napokon jegyzettnél.
Az Apple Payen keresztül intézett vásárlások értéke 73 százalékkal nőtt tavalyhoz képest, a Google Pay segítségével lebonyolított tranzakciók volumene pedig 36 százalékkal volt nagyobb.
A fekete pénteki rendelések 15 százalékát külföldön kibocsátott kártyákkal fizették ki, a legtöbb ilyen kifizetés Litvániában, az Egyesült Királyságban, illetve Belgiumban kibocsátott kártyákkal történt – közölte a PayU GPO Románia az Agerpres hírügynökséggel.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
Brüsszeli elképzelések szerint az Európai Unió tagországaiban leállítanák az élőállat-exportot, ami az Európa második legnagyobb juhállományával rendelkező Románia esetében gazdasági gondokat okozna. Hatósági állatorvost kérdeztünk a kilátásokról.
Nemcsak Kolozsvárt vagy Temesvárt, hanem Debrecent is felülmúlja bizonyos téren Nagyvárad a Körös-parti megyeszékhely polgármesteri hivatala szerint.
Októberben 4,67 százalékra nőtt az éves infláció, az élelmiszerek 4,75 százalékkal, a nem élelmiszer jellegű termékek 3,45 százalékkal drágultak, a szolgáltatások díja 7,66 százalékkal nőtt éves összevetésbe.
A postai szolgáltatások, az egyéb zöldségek és zöldségkonzervek kategóriába tartozó termékek, valamint a friss gyümölcs drágult a legnagyobb mértékben 2024 októberében 2023 októberéhez képest.
Idén szeptemberben augusztushoz képest 70 lejjel (1,4 százalékkal) 5228 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS). A bruttó átlagbér 8553 lej volt szeptemberben, 110 lejjel több, mint az előző hónapban.
Az „óvatos forgatókönyv” szerint a romániai autópálya- és gyorsforgalmiút-hálózatnak a következő négy évben további 1000 kilométerrel kellene bővülnie – jelentette ki hétfői sajtótájékoztatóján a Szociáldemokrata Párt (PSD) első alelnöke.
Rekordszintre emelkedett a bitcoin jegyzése hétfőn fél 12 körül azokra a várakozásokra, hogy Donald Trump megválasztott amerikai elnök kedvező szabályozási környezetet alakít ki a kriptovalutáknak, ami erősíti jegyzéseiket.
Románia felkészült a télre, a földgáztárolók telítettebbek, mint tavaly ilyenkor, a töltöttségi szintjük meghaladta a 101 százalékot – nyilatkozta hétfőn Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
A román külkereskedelmi mérleg hiánya 15 százalékkal nőtt az év első kilenc hónapjában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) szombaton közölt adatai szerint 2024 októberében 11 723 különnyugdíjat fizettek ki, 54-gyel kevesebbet, mint előző hónapban.
szóljon hozzá!