A PayU GPO Románia adatai szerint a fekete pénteki tranzakciók átlagértéke 573 lej volt
Fotó: Pixabay
A PayU GPO Románia adatai szerint partnerkereskedőik több mint 1,15 millió tranzakciót bonyolítottak le a november 8-ai fekete pénteken, összesen 660 millió lej értékben; a legnagyobb értékű rendelés meghaladta a 75 000 lejt.
2024. november 12., 19:322024. november 12., 19:32
A fekete pénteki rendelések 63 százalékának a kifizetése előzetesen elmentett bankkártyával történt, ez az arány 31 százalékkal nagyobb a tavalyinál.
A tranzakciók összértéke 21 százalékkal nőtt az elmúlt évhez képest.
A 2024-es fekete péntek legforgalmasabb percében több mint 8200 rendelést adtak le a vásárlók, a legkeresettebb termékek az elektronikus és számítástechnikai cikkek, a lakberendezési kiegészítők, a szépségápolási cikkek, a gyermekholmik és az éttermi ajándékutalványok voltak.
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest.
A PayU GPO Románia adatai szerint
A részletfizetéssel megvásárolt termékek esetében 932 lej volt a tranzakciók átlagértéke, 44 százalékkal nagyobb a más napokon jegyzettnél.
Az Apple Payen keresztül intézett vásárlások értéke 73 százalékkal nőtt tavalyhoz képest, a Google Pay segítségével lebonyolított tranzakciók volumene pedig 36 százalékkal volt nagyobb.
A fekete pénteki rendelések 15 százalékát külföldön kibocsátott kártyákkal fizették ki, a legtöbb ilyen kifizetés Litvániában, az Egyesült Királyságban, illetve Belgiumban kibocsátott kártyákkal történt – közölte a PayU GPO Románia az Agerpres hírügynökséggel.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
szóljon hozzá!