Fogvatartottak bevetésével próbálkozik az idei fekete pénteken a Sameday, ha beválik, kiterjesztik a programot
Fotó: Pixabay.com
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest. Hogy tartani tudják a tempót, rendkívüli lépésre szánták el magukat. És amennyiben bejön a fekete pénteki húzás, úgy a tervek szerint a későbbiekben kiterjesztik a programot.
2024. november 05., 19:472024. november 05., 19:47
Romániai szinten úgy számolnak, hogy a fekete pénteki csúcsot jelentő napon a kézbesítendő csomagok száma el fogja érni a 850 ezret, ami több mint 80 százalékos növekedést jelent a szeptemberi legforgalmasabb naphoz képest.
Mivel a december, amikor hagyományosan sok megrendelés fut be, várhatóan ugyanilyen zsúfolt lesz, a futárcég a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint a legforgalmasabb évszakban megrendelt csomagok feldolgozása érdekében fogvatartottakat készül foglalkoztatni.
Amúgy azt mondják, hogy a fogvatartottak foglalkoztatása kísérleti program, és az eredmények függvényében jövőben ki is terjeszhetik.
A Sameday különben úgy számol, hogy a fekete pénteken vásárló romániaiak több mint 65 százaléka az easyboxos kiszállítást választja majd.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság elnöke, Sebastian Hotca szombaton arra intette Facebook-oldalán a vásárlókat, hogy csak alaposan tájékozódás után költekezzenek a nagy árleszállítások időszakában, mint amilyen a fekete péntek (Black Friday).
Az idén a fekete péntekre megrendelt termékek több mint 90 százaléka a Sameday hálózatba érkezéstől számított 24–48 órán belül eljut a címzetthez – ígéri ugyanakkor a vállalat.
Jelenleg a Sameday regionális easybox-hálózata mintegy 7000 egységet számlál, ami 40 százalékkal több, mint tavaly.
Romániában a csúcsidőszakokban a nagy mennyiségű megrendelés kezelése érdekében a Sameday a cikk szerint bővítette futárcsapatát, és az átlagos időszakokhoz képest közel 60 százalékkal növelte a központok személyzetét.
A fekete péntek népszerűségét mi sem jelzi jobban, mint a Black Friday zászlóvivője, az eMAG – amely amúgy idén minden eddiginél korábban, november 8-án tartja a nagy napot – forgalmának alakulása. A „mozgalmat” Romániában meghonosító webáruház 2011-ben 8 millió lej, 2013-ban 23 millió lej, 2016-ban 300 millió lej, 2022-ben pedig 644 millió lej értékben adott el termékeket. Tavaly az eMAG 731 millió lej értékű terméket és szolgáltatást értékesített a Black Friday közel 17 órája alatt. Egy vásárló átlagosan 4,8 terméket tett a kosarába. A Genius – vagyis előfizetéssel rendelkező – vásárlóknál az átlag 6,6 termék volt. Az egy vásárlóra jutó átlagos rendelés értéke 1367 lej, míg a Genius vásárlóknál 1400 lej volt. Tavaly mintegy 600 000 vevő rendelt az eMagnál ezen a napon.
Soha nem volt ilyen korán a kedvezményes árakkal – és sok esetben átverésekkel – kecsegtető Black Friday.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Teljesen új vasúti koncepcióval kötnék össze Európa valamennyi országát: egy dán agytröszt olyan szupergyors vonat hálózatának tervezetét dolgozta ki, mely 400 kilométer/órás sebességgel száguldó szerelvényeket képzel el.
A finn Nokian Tyres megkezdi a gumiabroncsok szállítását abból a gyárból, amelyet hivatalosan 2024 szeptemberében nyitottak meg Nagyváradon, 650 millió eurós beruházás nyomán.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
Meghaladta a 200 ezret a romániai napelemes áramtermelő-fogyasztók, azaz a prosumerek száma, akik egy évvel korábban még csak 114 ezren voltak. A prosumerré válás „motorja” az állami támogatást nyújtó Zöld ház program.
szóljon hozzá!