Fogvatartottak bevetésével próbálkozik az idei fekete pénteken a Sameday, ha beválik, kiterjesztik a programot
Fotó: Pixabay.com
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest. Hogy tartani tudják a tempót, rendkívüli lépésre szánták el magukat. És amennyiben bejön a fekete pénteki húzás, úgy a tervek szerint a későbbiekben kiterjesztik a programot.
2024. november 05., 19:472024. november 05., 19:47
Romániai szinten úgy számolnak, hogy a fekete pénteki csúcsot jelentő napon a kézbesítendő csomagok száma el fogja érni a 850 ezret, ami több mint 80 százalékos növekedést jelent a szeptemberi legforgalmasabb naphoz képest.
Mivel a december, amikor hagyományosan sok megrendelés fut be, várhatóan ugyanilyen zsúfolt lesz, a futárcég a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint a legforgalmasabb évszakban megrendelt csomagok feldolgozása érdekében fogvatartottakat készül foglalkoztatni.
Amúgy azt mondják, hogy a fogvatartottak foglalkoztatása kísérleti program, és az eredmények függvényében jövőben ki is terjeszhetik.
A Sameday különben úgy számol, hogy a fekete pénteken vásárló romániaiak több mint 65 százaléka az easyboxos kiszállítást választja majd.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság elnöke, Sebastian Hotca szombaton arra intette Facebook-oldalán a vásárlókat, hogy csak alaposan tájékozódás után költekezzenek a nagy árleszállítások időszakában, mint amilyen a fekete péntek (Black Friday).
Az idén a fekete péntekre megrendelt termékek több mint 90 százaléka a Sameday hálózatba érkezéstől számított 24–48 órán belül eljut a címzetthez – ígéri ugyanakkor a vállalat.
Jelenleg a Sameday regionális easybox-hálózata mintegy 7000 egységet számlál, ami 40 százalékkal több, mint tavaly.
Romániában a csúcsidőszakokban a nagy mennyiségű megrendelés kezelése érdekében a Sameday a cikk szerint bővítette futárcsapatát, és az átlagos időszakokhoz képest közel 60 százalékkal növelte a központok személyzetét.
A fekete péntek népszerűségét mi sem jelzi jobban, mint a Black Friday zászlóvivője, az eMAG – amely amúgy idén minden eddiginél korábban, november 8-án tartja a nagy napot – forgalmának alakulása. A „mozgalmat” Romániában meghonosító webáruház 2011-ben 8 millió lej, 2013-ban 23 millió lej, 2016-ban 300 millió lej, 2022-ben pedig 644 millió lej értékben adott el termékeket. Tavaly az eMAG 731 millió lej értékű terméket és szolgáltatást értékesített a Black Friday közel 17 órája alatt. Egy vásárló átlagosan 4,8 terméket tett a kosarába. A Genius – vagyis előfizetéssel rendelkező – vásárlóknál az átlag 6,6 termék volt. Az egy vásárlóra jutó átlagos rendelés értéke 1367 lej, míg a Genius vásárlóknál 1400 lej volt. Tavaly mintegy 600 000 vevő rendelt az eMagnál ezen a napon.
Soha nem volt ilyen korán a kedvezményes árakkal – és sok esetben átverésekkel – kecsegtető Black Friday.
A korábbi 2,5 százalékról 1,4 százalékra csökkentette a román bruttó hazai termék (GDP) növekedésére vonatkozó prognózisát a hétfőn közzétett tavaszi gazdasági előrejelzésében az Európai Bizottság.
A befektetők kedvezően fogadták Nicuşor Dan független jelölt választási győzelmét.
Az idei év első négy hónapjában 2214 cég jelentett fizetésképtelenséget, 12,35 százalékkal kevesebb, mint 2024 azonos időszakában, amikor 2526 esetet regisztráltak – közölte hétfőn a cégbíróság (ONRC).
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
szóljon hozzá!