Öt elektromos taxi is az aradiak rendelkezésére áll hétfőtől – az autókat csütörtöktől tesztelik a forgalomban.
2017. január 27., 14:292017. január 27., 14:29
2017. január 27., 16:232017. január 27., 16:23
A helyi lakosokat meglepte, amikor azt tapasztalták, hogy már-már hang nélkül suhannak el mellettük az új járművek, és füst sem jelzi útjukat. Ugyanakkor az autókat üzemeltető taxis cég illetékese elmondta, volt, aki már érdeklődött is afelől, hogy ugyanazzal a díjszabással közlekednek-e majd az e-taxik, mint a hagyományosak. „Pozitív a visszajelzés az emberek részéről, de igazából csak hétfőtől fog kiderülni, amikor az emberek utazhatnak is ezekkel a gépkocsikkal” – nyilatkozta a Mediafax hírügynökségnek Dumitru Adrian, a fuvarozócég marketingigazgatója.
A cég képviselői azt mondják, környezetvédelmi megfontolásból döntöttek az e-taxik mellett, hiszen Aradon is egyre nagyobb a forgalom, egyre nő a károsanyag-kibocsátás. „Reméljük, hogy minél többen – magán- és jogi személyek egyaránt – követik példánkat” – fogalmazott a marketingigazgató.
A taxis cég beruházásának értéke meghaladja a 150 ezer eurót. A száz százalékban villanymeghajtású autó ugyanis 22 800 euróba kerül, de a vele járó akkumulátor autonómiája alig 180 kilométer, miközben a Renault 2017-ben olyan akkumulátorokat dobott piacra, amelyek autonómiája eléri a 400 kilométert, az aradi cég képviselői pedig abban bíznak, hogy áprilisig sikerül ezeket beszerezniük, s akkor ezek a taxik is elhagyhatják a város területét. Egy ilyen akku viszont 8000 euróba kerül. A mostani akkuk egyébként öt óra alatt telnek fel. 2020-ig ingyenes a töltés, de ha ki kellene fizetni, akkor egy „teli tank” mintegy négy lejbe kerülne a vállalat illetékesei szerint.
Romániában azonban még mindig gondot jelent az e-töltőállomások hiánya. Aradon egy hipermarket működtet egyet, amit bárki használhat. Ugyanakkor további három töltő van a taxis cég székhelyén, ezek közül egyet a lakosság is igénybe vehet.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
szóljon hozzá!