Fotó: Haáz Vince
Már festik az útburkolati jelzéseket és szerelik a biztonsági korlátokat az A3-as autópálya új, 18 kilométeres, Radnót–Maroskece-szakaszán – jelentette be pénteken a brassói regionális útügyi vállalat.
2020. szeptember 04., 17:292020. szeptember 04., 17:29
2020. szeptember 04., 21:242020. szeptember 04., 21:24
A közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) nemrég arról tájékoztatott, hogy miután elkészül a maroskecei lehajtó, amely az E60-as útra vezeti le a forgalmat, átadják az új Maros megyei sztrádaszakaszt, amely az észak-erdélyi autópálya része – emlékeztet az Agerpres.
Amint arról beszámoltunk, nemcsak a hatóságok bizakodóak a 18 kilométeres szakasz mihamarabbi átadását illetően: a romániai közlekedési infrastrukturális beruházásokat árgus szemekkel figyelő Pro Infrastruktúra Egyesület augusztus végén közölte, az általuk készített videófelvételek alapján szeptember közepéig elkészülhet az új sztrádarész.
Ezt megelőzően Ovidiu Barbier, a CNAIR igazgatóhelyettese szintén úgy fogalmazott, hogy szeptemberben nyitják meg a forgalom előtt az észak-erdélyi autópálya Radnót és Maroskece közötti 18 kilométeres szakaszát. Ennek köszönhetően 32 kilométeres összefüggő aszfaltcsíkon lehet majd közlekedni Maroskece és Nyárádtő között.
Eközben pénteken Lucian Bode közlekedési miniszter azt nyilatkozta, az észak-erdélyi autópálya egyetlen szakaszából sem lesz múzeum. A tárcavezető emlékeztetett: a Szociáldemokrata Párt (PSD) kormányzásának három éve alatt az Észak-erdélyi autópálya két szakaszán dolgoztak, a többi „perspektíva nélkül lógott a levegőben”. A liberális kormány felélesztette ezt a projektet,
Ezen kívül dolgoznak a Marosvásárhely–Nyárádtő- és a Maroskece–Aranyosgyéres-szakaszon, alá van írva a kivitelezési szerződés a Bisztraterebes–Bihar- és a Magyarzsombor–Vaskapu-szakaszra, és szombaton aláírják a szerződést a Szilágynagyfalu–Berettyószéplak közötti szakaszra is.
Az összesen tíz szakaszból kettő még a közbeszerzés állapotában van. A Zilah–Szilágynagyfalu-szakaszra november 16-áig, a Berettyószéplak–Bisztraterebes-szakaszra november 23-áig lehet pályázni.
Amint arról beszámoltunk, pénteken megnyílt Bors II és Nagykereki között a román–magyar államhatár új nemzetközi átkelőhelye, ugyanakkor felavattak egy 5,35 kilométer hosszú sztrádaszakaszt Bihar és Bors között, amely összeköti a romániai A3-as autópályát a magyarországi M4-es sztrádával.
Hamarosan átadhatják a forgalomnak az észak-erdélyi autópálya Radnót és Maroskece közötti 17,9 kilométeres szakaszát – legalábbis így látja a romániai közlekedési infrastrukturális beruházásokat árgus szemekkel követő Pro Infrastruktúra Egyesület.
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
Szubjektív alapon történt a nyári aszály okozta károk felmérése, így egyes gazdák joggal érezhetik úgy, hogy nem egyformán részesülnek a kártérítésből – jelentette ki Nagy Zsolt falugazdász, az Arad Megyei Magyar Gazdák Egyesületének alelnöke.
Az Európai Unióban (EU) az adó- és járulékbevételek átlagban a bruttó hazai termék (GDP) 40 százalékát tették ki tavaly, míg egy évvel korábban a GDP 40,7 százalékára rúgtak.
A szezonálisan kiigazított adatok szerint 2024 szeptemberében az augusztusi szinten, 5,5 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A mezőgazdasági minisztérium úgy döntött, hogy elhalasztja azt a vitatott rendelettervezetet, amely több tízezer Romániában feldolgozott élelmiszertermék esetében legfeljebb 20 százalékban korlátozta volna a kereskedelmi haszonkulcsot.
szóljon hozzá!