Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Hamarosan átadhatják a forgalomnak az észak-erdélyi autópálya Radnót és Maroskece közötti 17,9 kilométeres szakaszát – legalábbis így látja a romániai közlekedési infrastrukturális beruházásokat árgus szemekkel követő Pro Infrastruktúra Egyesület.
2020. augusztus 31., 11:112020. augusztus 31., 11:11
Az egyesület a Facebook-oldalán hétfőn egy videót tett közzé, aminek a tanúsága szerint már valóban „rákanyarodott a célegyenesre” a Maros megyei sztrádaszakaszt építő Astaldi–Max Boegl cégtársulás.
A bejegyzés szerzője a látottak alapján azt a következtetést vonja le, hogy az elkövetkező napokban át is adhatják a közlekedésnek a radnóti csomópontot – ez már teljesen kész van, az útjelzéseket is felfestették. A szakasz többi részét is aszfalszőnyeg borítja.
– áll a Facebook-bejegyzésben.
Nem ez az egyetlen sztrádaszakasz ugyanakkor, amelynek esetében a közeljövőben előrelépés történhet, a korábbi sajtóbeszámolók szerint
az ünnepi pillanatot pedig megtisztelheti jelenlétével Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnöke és Ludovic Orban román kormányfő.
Várhatóan szeptember 4-én Magyarország és Románia miniszterelnökének jelenlétében avatják fel a határhoz vezető, Bihar–Bors autópálya-szakaszt és az új határátkelőt – nyilatkozta a Digi24 televíziónak Ovidiu Barbier, a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) igazgatóhelyettese.&
Mint ismeretes, a Brassó és Bors között tervezett 415 kilométer hosszú észak-erdélyi autópálya megépítésére 2003-ban írt alá megállapodást a román kormány az amerikai Bechtel társasággal, de miután a Bechtel hat év alatt csak 52 kilométer pályát épített, majd leállt a munkálatokkal, a felek 2013-ban közös megegyezéssel felbontották a szerződést. A pályából mindeddig a Kolozsvár mellett elhaladó Magyarnádas-Aranyosgyéres 61 kilométeres szakasz, és a Marosvásárhelyhez közel eső Radnót-Nyárádtő közötti 14 kilométeres szakasz épült meg.
A román állam 2007-től mostanáig több mint 2 milliárd eurót költött az autópálya-építéssel megbízott vállalkozók különböző követeléseire – ismerte be Lucian Bode közlekedésügyi miniszter.
Miközben bejelentették, hogy megkezdődtek az építési munkálatok az észak-erdélyi autópálya újabb Maros megyei szakaszán, arról is hírt kaptunk, hogy „becsúszott a domb” az épülő A10-es sztrádára. A közlekedési minisztérium optimizmusa viszont töretlen.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!