2010. május 25., 08:532010. május 25., 08:53
A tanfolyamot a vállalkozói szféra és különböző intézmények kérésére szervezik, a cégvezetők ugyanis be akarják ugyan tartani a vonatkozó törvényeket, de nem szeretnének felesleges dokumentumokat tartogatni. „Rengeteg magáncég rendezte be tömbházlakásba a székhelyét, és már alig van helyük az évek során felgyűlt iratok halmazától” – magyarázta Herman Rosner, aki vállalkozóként szembesült ezzel a problémával. Mint elmondta, folyamatosan felvetődik a kérdés, hogy mit lehet eldobni, mit kell megtartani és mennyi ideig, például a fizetési adatlapokat ötven évig kell archiválni.
Párhuzamosan a Kereskedelmi és Iparkamara beindított egy új szolgáltatást, a kis cégeknek tanácsot adnak az archiválásról. A kevés alkalmazottal működő kisvállalkozásoknak nem érdekük, hogy egy embert kiképezzenek az archiválásból, őket a kamara szakembere tájékoztatja, milyen dokumentumokat tartsanak meg, és mit nem. A kereskedelmi kamara elnöke szerint a tanfolyamon tanultak az előkészületben levő levéltári törvény megjelenése után is hasznosíthatók, az új jogszabály ugyanis lehetővé tenné a „magánlevéltárak” megalakítását. Az állami levéltár Kovászna megyei szakembereinek meglátása szerint ugyanis a háromszéki önkormányzatok archívumai elhanyagolt állapotban vannak, míg a csődbe ment cégek dokumentumai egyszerűen eltűntek, így az alkalmazottaik nem tudják bizonyítani az ott ledolgozott éveket.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.