A hirado.hu pszichológiai sorozatának legutóbbi epizódjában Bagdy Emőke, a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett, Prima Primissima és Duna-díjjal elismert szakpszichológus a gyermekkori bántalmazás következményeire hívta fel a figyelmet.
Ellopott pénztárca, naptól leégett gyermek, parkolási bírság, lekésett vonat. A vakáció sem mindig fenékig tejfel, az utazás nem mindig jelent kikapcsolódást.
Bár elsőre azt gondolhatnánk, hogy a nyilvános beszédek tartása csak a politikusok, közismert személyiségek életét nehezíti meg, szinte mindannyiunk életében vannak olyan pillanatok, amikor egy kisebb tömeg előtt kell megszólalni.
Újévkor sokan tesznek fogadalmat, hogy másként lesz ezután. Minden pozitív, a jövőre vonatkozó elhatározás hasznos lehet, még akkor is, ha nem hosszú életű, a lényeg, hogy az elhatározások megerősítenek bennünket szándékunkban.
Öt napos erdélyi turné keretében tart előadásokat Deliága Éva magyarországi okleveles pszichológus, integratív gyermekterapeuta a gyermeknevelés fontos kérdéseiről november 17. és 21. között – közölte az Eventikum rendezvényszervező szolgáltatás.
Közel másfél ezer ember volt kíváncsi a Kanadában élő Máté Gábor orvos, író kolozsvári előadásaira, amelyek keretében a szakember test és lélek egységéről, a generációkon keresztül átörökíthető traumákról beszélt.
Kötelező pszichológiai tanácsadásra kényszeríti az agresszív diákokat és szüleiket a gyermekvédelmi törvény módosítása. A jogszabály szerint a szülők ellenkezése esetén bírósági végzéssel is kikényszeríthető a pszichológus szerepvállalása.
Épp csak kezdett felocsúdni a világ a szerbiai iskolai mészárlás, tragédia nyomán, mindjárt olyan hírek borzolták tovább a romániai kedélyeket, miszerint hol légfegyverrel, hol bicskával ment egy-egy gyerek iskolába.
Annyira belejöttek az üzenetküldő alkalmazások használatába a mai fiatalok, és a ma már kevésbé fiatalok is, hogy egyre szélesebbé válik azok köre, akik napokig vagy akár hetekig nem is telefonálnak, hanem mindent inkább írásban intéznek.
Lélektani, nevelési kérdésekről, családról, életmódról is szó esik a szatmári Édesanyák Hetén, amely első alkalommal várja az érdeklődőket május 8. és 13. között.
Friss felmérés szerint életében egyetlen könyvet sem olvasott a romániai lakosság 35 százaléka – derült ki az Eurostat tanulmányából.
Sűrűn hallani az alvásproblémák kapcsán, hogy napjaink egyik népbetegsége. Egyre többen, egyre fiatalabban szenvednek miattuk. Szakértők segítségével igyekeztünk utánajárni, hogy mikor is jelez tényleges bajt.
Egy friss felmérés szerint öt romániai gyermekből kettőt már ért internetes zaklatás. A szakember szerint az internet világának veszélyeit nem lehet teljesen elhárítani, de a jó kommunikáció a szülő és a gyerek között sokat tud segíteni.
A házasság hete alkalmából arról kérdeztük Vitus-Bulbuk Emese kolozsvári családterapeutát, hogy melyek lehetnek a működőképes párkapcsolat ismérvei és fő, manapság tapasztalható nehézségei, illetve miként kerülhetőek el a buktatók.
Izgalmas önismereti kalandozásban vehettek részt azok, akik az úgynevezett SzomatoDrámát szerették volna kipróbálni tavaly Sepsiszentgyörgyön és Udvarhelyen.
Nőtt Romániában azoknak a száma, akik magányosnak érzik magukat, nincs, akihez fordulniuk, ha gondjuk van – derült ki egy friss felmérésből. Az elmagányosodás lelki következményeiről, hátteréről Román Mónika kolozsvári pszichológust kérdeztük.
Sokan válnak Erdély-szerte is szerencsejáték-függővé. Ennek a fajta függőségnek a jellemzőiről, kockázatairól és a gyógyulási lehetőségekről Bartha Éva klinikai pszichológust, az Erdély-szerte működő Bonus Pastor Alapítvány munkatársát faggattuk.
Idéntől egészségesebben élek, lefogyok, leszokom a cigarettáról, elmegyek szűrővizsgálatokra – bizonyára a kedves olvasónak is ismerősen csengenek a hasonló újévi fogadalmak. A siker titkáról, a kudarcról Gujdár Gabriella pszichológussal beszélgettünk.