Fotó: Facebook/István, a király 40
A negyvenéves rockopera ünnepi előadását élőben közvetíti a Duna a Papp László Sportarénából – jelentette be az MTVA. A nagyszabású produkciót eddig nem látott szereposztással és látványvilággal ezer négyzetméteren mutatják be augusztus 19-én. A három színpadon játszódó darabban gyermekkórus, százhúsz fős tánckar és rockzenekar is szerepel.
2023. augusztus 15., 20:572023. augusztus 15., 20:57
Ismét változatos műsorfolyammal készül a közmédia az államalapítás ünnepe alkalmából. Augusztus 19-én, romániai idő szerint 21 órától minden idők legsikeresebb hazai rockoperájának jubileumi előadását élőben követhetik a Duna nézői.
Az idén negyvenéves István, a királyt ebben a formában még nem láthatta a közönség, az elmúlt évtizedek legérdekesebb és mindenképpen legnagyobb feldolgozásának ígérkezik.
Novák Péter rendezésében a hazai művészvilág ismert színészei és zenészei lépnek színpadra. A Bródy János és Szörényi Levente szerzőpáros időtálló darabjában Istvánt Koltai-Nagy Balázs, Koppányt Baricz Gergő alakítja.
A további szereplőket Schell Judit (Sarolt), Horányi Juli (Gizella), Herczku Ágnes (Réka), Köteles Leander (Torda), Orosz Ákos (Asztrik), Kardos-Horváth János (Vecelin), Borbély Richárd (Laborc), Pallag Márton, Krisztik Csaba, Andrássy Máté (főurak) és Sena Dagadu (sámán) játsszák. Az élményszínházban közreműködik a Magyar Állami Operaház Gyermekkara, egy 120 fős tánckar és egy hatfős rockzenekar.
A szereplők jókedvűen készülnek a szombati teltházas bemutatóra
Fotó: Facebook/SENA
A jubileumi előadás augusztus 19-én, romániai idő szerint 21 órától élőben a Dunán, előtte, 20.40 órától István, a király – 40 – Így készült az előadás című műsorral lehet hangolódni.
Nagyszabású programsorozattal, a Magyar Nemzeti Múzeumban kiállítással, a Papp László Budapest Sportarénában jubileumi előadással, továbbá koncertturnéval ünneplik az István, a király című rockopera bemutatásának 40. évfordulóját jövőre.
Hídszerepet töltene be a különböző művészeti ágak között, népszerűsítené az erdélyi alkotók munkásságát a Magyar Művészeti Akadémia (MMA) Erdélyi Bizottsága. A testület és munkacsoport céljairól, programjairól Balázs-Bécsi Gyöngyi társelnök beszélt.
Kölcsönös vendégszereplésen fogadja egymást a közeljövőben a budapesti és a bukaresti Nemzeti Színház.
Pignitzky Gellért, a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház színművésze újabb egyéni előadást mutat be, amely József Attila Szabad-ötletek jegyzéke című pszichoanalitikus naplója, versei és tanulmányai alapján készült.
László Noémi és Fekete Vince József Attila-díjas költők a meghívottjai a költészet napja alkalmából szervezett irodalmi rendezvényeknek április 11-én Kolozsváron.
Farkas Árpád költőre emlékeznek a Hargita megyei Székelyszentmiklóson szombaton – közölte honlapján az Erdélyi Magyar Írók Ligája (E-MIL).
Kiválósági okleveleket adnak át április 3-án Szatmárnémetiben a helyi magyar kulturális életet gazdagító személyiségeknek.
„Kovács András Ferenc írásművészete sokunk számára minta és mérce. Ma is közöttünk jár-kel. Nógat, hogy dolgozni kell. Gyöngybetűivel listákat ír, védi a jambust és a hexametert” – fogalmazott megkeresésünkre László Noémi kolozsvári költő.
Elhunyt Richard Chamberlain Golden Globe-díjas amerikai színész, a Tövismadarak és A sógun című tévésorozatok, a Monte Christo grófja és A három testőr című filmek főszereplője – jelentették amerikai hírportálok.
Életének 90. évében elhunyt Miske László, a debreceni Csokonai Nemzeti Színház erdélyi születésű, Jászai Mari-díjas színművésze – közölte a teátrum sajtószolgálata szombaton az MTI-vel.
Elsősorban egyetemistákat és fiatal szakmabelieket vár áprilisi szakmai továbbképzésére a Transylvania Trust Alapítvány, de szívesen látnak minden olyan érdeklődőt is, aki szeretne elmélyedni az épített örökség védelemének, népszerűsítésének témájában.
szóljon hozzá!