A Plüm-Plüm című bábjáték tökéletes első színházi élmény az óvodás és a kisiskolás közönségnek
Fotó: Beliczay László/Csiky Gergely Állami Magyar Színház
Zenés bábelőadás készül a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház legkisebb nézőinek. A Plüm-Plüm kalandjai című előadást május 28-án 10 órától mutatja be először a társulat.
2025. május 20., 15:582025. május 20., 15:58
A Varga Ibolya által rendezett produkció május 29-én és 30-án szintén 10 órától lesz látható. A mesejáték a barátságról, a segítségnyújtásról és az együttműködés öröméről szól, a játékos párbeszédek, a fülbemászó dallamok, a megnyerő bábok egy
A bábjáték tökéletes első színházi élmény az óvodás és a kisiskolás közönségnek – szerepel a Csiky Gergely Állami Magyar Színház közleményében. Az előadás alkotócsapatának listája itt olvasható.
Fotó: Csiky Gergely Állami Magyar Színház/Facebook
Amint a leírásban olvasható, a Plüm-Plüm kalandjai José Géal két klasszikus, de cseppet sem poros meséjéből készült gyerekeknek, szülőknek, álmodozóknak. A főszereplő Plüm-Plüm, a játékos, mindenre kíváncsi kisfiú, akinek több a jó ötlete, mint ahány pár nélküli zoknija.
És ahol királylány van, ott megjelenik a sárkány is - így kerül a színre Zuzu, a félénk, magányos sárkányfióka, akit rettenetes csuklás gyötör. Mi lehet a történet vége?
Fotó: Beliczay László/Csiky Gergely Állami Magyar Színház
A második történetben Plüm-Plüm a barátjával, Pluf kandúrral keveredik kalandokba, aki megpróbál kijátszani minden szabályt, mert szerinte a világ sokkal jobb lenne, ha végre senki nem parancsolgatna.
Az előadás az önálló cselekvésre való vágyat állítja szembe a felnőttek szabályaival, humorral és játékos eszközökkel oldja fel a szabadság iránti vágy és a társadalmi szabályok betartása közötti feszültséget – egy vidám kaland a szabadságról, a képzelet hatalmáról és arról, hogy meg kell-e néha kerülni a szabályokat ahhoz, hogy igazán élni tudjunk.
A temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház május 20-án 19 órától mutatja be a Madárka című új előadását, amely barátságról, traumáról és az emberi lélek törékenységéről mesél.
Az Udvartér-lét című időszakos képzőművészeti tárlat fogadja a látogatókat a kézdivásárhelyi Incze László Céhtörténeti Múzeum kiállítótermében július 18-ig.
Demeter András István bukaresti kulturális miniszter hivatalos látogatást tett Magyarországon, ahol anyaországi kollégájával, Hankó Balázs kulturális és innovációs miniszterrel megállapodtak egy új kulturális együttműködési cselekvési tervről.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház az évadot Thornton Wilder A mi kis városunk című drámájának a bemutatójával zárja.
Elkészült 2024 kultúrmérlege, mely szerint 2024-ben nőtt a könyvtárba járok száma, ezzel szemben a mozik, múzeumok és nyilvános gyűjtemények látogatottsága csökkent – derül ki az Országos Statisztikai Intézet hétfőn közzétett adataiból.
Újabb évfordulós koncerttel készül ünnepelni a kincses városi Schola Cantorum Transsylvaniensis kamarakórus.
A Kolozsvári Állami Magyar Színház a legjobb előadás, míg a sepsiszentgyörgyi Tamási Áron Színház produkciója a legjobb rendezés díját kapta meg a június 20-28 között megrendezett Magyar Színházak 37. Kisvárdai Fesztiválján.
Gyerekként ugyanazokat a könyveket olvasták, és ugyanazokra az ételekre vágytak – ismeretlen curryk illatát keresték a lapokon, anélkül, hogy tudták volna, milyen az ízük.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Az idei Kolozsvári Ünnepi Könyvhét egyik érdekes, sokakat vonzó beszélgetése Szécsi Noémi új kötetéről, Jókai és a nők című könyvéről szólt.
Lars Saabye Christensen norvég-dán író volt a Kolozsvári Ünnepi Könyvhét díszvendége. A 72 éves szerző pályafutásáról, első verséről, zenei ihleteiről és az elveszett, legendás kéziratos bőröndről mesélt csütörtök este a kincses városi közönségnek.
szóljon hozzá!