Fotó: Facebook/Bogdán Tibor
Elhunyt 74 éves korában szerdán Magyarországon Bogdán Tibor újságíró, publicista, a Bukaresti Rádió egykori főmunkatársa, a Maszol.ro portál publicistája – olvasható a Bukaresti Rádió magyaradásának honlapján.
2020. október 08., 12:592020. október 08., 12:59
Bogdán Tibor 1946. október 24-én született Kolozsváron. 1968-ban végzett a marosvásárhelyi Szentgyörgyi István Színművészeti Főiskolában. 1969–1970 között a kolozsvári Igazság riportere, 1970–1974 között, valamint 1978–1982 között az Előre szerkesztője, majd felelős szerkesztője volt. 1974–1978 között a Falvak Dolgozó Népe felelős szerkesztőjeként dolgozott, és 1983–1989 között a Munkásélet felelős szerkesztője és osztályvezetője volt. A rendszerváltás után, 1990-ben a bukaresti Valóság folyóirat főszerkesztője lett, közben tudósított a Magyar Hírlapnak, majd a Magyar Rádió, később a Duna Televízió bukaresti tudósítójaként tevékenykedett. 1997-től nyugdíjba vonulásáig, 2010-ig a Román Rádió bukaresti magyaradásának főmunkatársa volt. 2004-től a Bukaresti Magyar Közlöny című havi folyóiratot vezette. 2006-ban áttelepedett Magyarországra, Bélapátfalvára. 2006–2012 között az Új Magyar Szó országos napilap Háttér rovatát vezette, majd a napilap 2012-es megszűnésétől a Maszol.ro portál munkatársa volt. Cikkei, írásai több riportkötetben jelentek meg.
Dokumentum- és ismeretterjesztő filmekkel, vallási műsorokkal idézi fel a reformáció elindítója, Luther Márton alakját, tettének jelentőségét október 31-én a magyar közmédia.
Négy romániai városban lép fel a a nemzetközileg is komoly hírnévnek örvendő Liszt Ferenc Kamarazenekar – közölte a szervező, Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa.
A magyar operajátszás legnépszerűbb művét, a Katona József drámájából és Erkel Ferenc zeneművéből készült, mindig aktuális mondanivalójú Bánk bánt mutatja be a Kolozsvári Magyar Opera Vidnyánszky Attila rendezésében.
Cannes-ban díjazott szakítós vígjátékra hívja a romániai moziközönséget a Filmtett Egyesület.
Kik is igazából a székelyek, milyen kultúra éltetői, hogyan látják önmagukat ma a Székelyföldön élők – ezekre a kérdésekre ad választ a Kovászna, Hargita, Maros megyei múzeumok összefogásával nyílt kiállítás.
A rendszerváltás óta eltelt harmincöt év lesz a témája a november 3. és 17. között tartandó kolozsvári 9. Interferenciák Nemzetközi Színházi Fesztiválnak. A színházi szemle programjának gerincét romániai előadások adják.
A víg özvegy című Lehár-operett története elevenedik meg az aradi nagyszínház színpadán.
Különleges felhívást tett közzé a temesvári Csiky Gergely Állami Magyar Színház: a Legyél te is műalkotás! című kezdeményezés a Caravaggio című előadásra is felhívja a figyelmet.
Immár harmadik alkalommal tartják az Erdélyi Népmesemondó Találkozót, az eseményre Háromszéken kerül sor.
Rövidfilmek mellett nagyjátékfilmek is szerepelnek a programban 32. Alter-Native Nemzetközi Rövidfilm Fesztiválon, amelyet november 6. és 10. között tartanak Marosvásárhelyen – közölték a szervezők.
szóljon hozzá!