2009. május 20., 10:132009. május 20., 10:13
A gazdasági szakember érthetetlennek nevezte ugyanakkor, hogy a kormány épp most vezeti be francia mintára az átalányadót, miközben a francia kormány éppen megszüntette az ilyen jellegű adózást, hogy így segítse a kis és közepes vállalkozásokat.
„Nyolc megyében jártam eddig a kampánykörutam során, és mindenütt azt láttam, hogy a kisvállalkozók sorban állnak a cégbejegyző irodák előtt, hogy cégük felszámolását kérjék” – részletezte a képviselő.
Szerinte az átalányadó bevezetése nem vezet a feketegazdaság felszámolásához. „A gazdasági világválság kibontakozása közben semmiképpen nem szabad új adót bevezetni, főleg olyant, amely a legszerényebb vállalkozókat sújtja” – véli Winkler.
Mint tájékoztatott, Romániában 79 ezer cég működik, amely az elmúlt 3 évben nem jelentett profitot.
„Ezek egy része biztosan adócsalást követ el. De a zöme azért zárja az évi költségvetését profit nélkül, mert adósságot törleszt. A csalók miatt nem szabad megfojtani a tisztességeseket” – szögezte le.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.