2010. március 05., 15:232010. március 05., 15:23
A politikus egy Bukarestben szervezett tanácskozáson arra hívta fel a résztvevők figyelmét, hogy alaposan válogassák meg, kinek az uniós pályázatát hagyják jóvá, hiszen amennyiben szabálytalanság történik a pénzfelhasználásban, nem lehet megúszni a büntetést. Rámutatott: az Európai Unió felülvizsgálata nyomán Románia bármikor \"arra ébredhet\", hogy pénzt kell visszafizetnie Brüsszelnek az európai közösség pénzeinek szabálytalan felhasználása miatt.
Arra biztatta ezért az illetékeseket, hogy a megelőzés érdekében minden olyan szabálytalanságot jelentsenek, amelyekről az európai pénzek megpályázása és felhasználása során tudomást szereznek. \"Mondjanak neveket és helyszínt, hogy keményen eljárhassunk a csalókkal szemben\" - mondta Vlădescu, hozzátéve, hogy Romániának most az elsődleges célkitűzése az uniós támogatások minél nagyobb arányú felhasználása. A pénzügyminiszter szerint Romániát jelenleg nem fenyegeti az a veszély, hogy elveszít uniós támogatást, annak ellenére, hogy a rendszer nehézkesen működik a bürokrácia miatt.
Emil Boc miniszterelnök február elején azt mondta, hogy Románia az idén várhatóan 4,3 milliárd eurót hívhat le a rendelkezésére bocsátott európai uniós pénzekből. Romániának most azért fontos az uniós pénzek felhasználása, mert a nemzetközi válság a román gazdaságot is sújtotta, ezért az idei állami költségvetésben kevés pénz van az infrastrukturális beruházások elvégzésére. Számos román gazdasági szakember úgy véli, hogy az idén az uniós pénzek jelenthetik a gyatra romániai infrastruktúra számára a mentőövet.
Románia az Európai Uniónak a 2007 és 2013 közötti pénzügyi költségvetéséből összesen 30 milliárd euró uniós támogatást hívhat le.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.