2010. február 09., 09:572010. február 09., 09:57
Mindez annyit jelent, hogy a kereslet emelkedéséig a gyár 350 alkalmazottjából 70 kénytelen otthon maradni. „A kényszerszabadságolás szokványos eljárás a söriparban, amelyet az időszakosság jellemez, hiszen a sörfogyasztási szokások befolyásolják” – magyarázta Diana Klusch, az Ursus Breweries vállalati kapcsolatokért felelős igazgatója.
Az alkalmazottak a szokásos téli keresletcsökkenés mellett a gazdasági válságot is felelőssé teszik a kényszerszabadságolásokért. Ionel Gânscă, a sörgyár szakszervezetének vezetője szerint a helyzet kritikus, ugyanakkor mégiscsak örvendetes, hogy sikerült megtartani a munkahelyeket. Mint ismeretes, a kényszerszabadság ideje alatt az alkalmazottak havi bérük 75 százalékát kapják.
Az Ursus Breweries tavaly április és szeptember között 12 százalékos visszaesést könyvelt el az előző év azonos időszakához képest, míg a negyedik negyedévben a forgalom még ennél is nagyobb mértékben, 18 százalékkal csökkent a 2008 utolsó három hónapjában mért adatokhoz képest. A romló eredmények ellenére az Ursus megőrizte piacvezető helyét: 31 százalékos piaci részesedéssel rendelkezik, két százalékkal megelőzve a második helyezett, 29 százalékos részesedéssel rendelkező Heinekent.
A cég portfóliójába több sörmárka is tartozik, a legsikeresebbnek tavaly nem a névadó márka bizonyult, hanem a Timişoreana, amelyből augusztusig egy százalékkal többet értékesítettek, mint egy évvel korábban. Az Ursus a dél-afrikai SABMiller csoport tagja.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.