Bosko Vucurevic és Édler András
Fotó: Kovászna megyei Kereskedelmi és Iparkamara
Együttműködési megállapodást írt alá a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Vajdasági Autonóm Tartomány Kereskedelmi Kamarája. A Bosko Vucurevic elnök vezette vajdasági küldöttséget a napokban Sepsiszentgyörgyön Édler András, a háromszéki kamara elnöke, és Bihari Béla, a kamara informatikai tagozatának elnöke fogadta.
2019. augusztus 20., 13:392019. augusztus 20., 13:39
2019. augusztus 20., 13:422019. augusztus 20., 13:42
A találkozó során a térségek, és tágabb értelemben országaik gazdasági helyzetét mutatták be, majd a felek együttműködési megállapodást írtak alá. Ennek értelmében szorgalmazzák a hatékony információcserét és a tagoknak nyújtandó kölcsönös segítséget, valamint együttműködnek a különböző vásárok, kiállítások, üzleti fórumok, konferenciák megszervezésében és lebonyolításában.
Édler András lapunknak elmondta, a vajdasági vállalkozói képviselet tagjait az informatika, a mezőgazdaság és a fémipar területe érdekelte leginkább. Kovászna megyének nincs fémipara, ám a számítástechnika (IT) és a mezőgazdaság terén lehetőség nyílik együttműködésre.
– mondta Édler András.
Fotó: Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara
Hangsúlyozta, élni kell a lehetőségekkel, hiszen megjelennek a Vajdaságban a különböző pályázati kiírások, együttműködésre alapozva lehet pénzeket lehívni, de a hazai cégek eszközöket is tudnak majd eladni. „Nekünk már most rengeteg információnk van ezzel kapcsolatban, miként kell a pénzeket lehívni, elkölteni és elszámolni, ezeket meg tudjuk osztani a vajdasági cégekkel, másrészt az EU-s támogatásokkal potenciális felvásárlópiaccá válik számunkra Szerbia” – részletezte Édler András.
Hangsúlyozta, a romániai, és ezen belül a székelyföldi vállalkozóknak Nyugat-Európa nem jelent piacot, nehéz oda betörni, hiszen az üzleti kapcsolat inkább fordítva működik. „Mi vagyunk Nyugat-Európa számára a piac, ezért érdemes olyan kapcsolatokat keresni és kiépíteni, ahol a mi vállalkozóink is el tudják adni a termékeiket, és Vajdaság ilyen piac lehet a számunkra” – fejtette ki Édler András.
Több mint 1,2 milliárd lejt fordít a kormány a tömegközlekedés korszerűsítésére – jelentette be a csütörtöki kormányülés elején Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Megközelítőleg 100 millió eurós állami támogatást nyújt a kormány a Nokian Tyres nagyváradi üzemének. Az erről szóló határozatot csütörtöki ülésén hagyja jóvá a kabinet.
Csütörtökön nyílik meg a forgalom előtt a moldvai (A7-es) autópálya első, 11 kilométer hosszú szakasza – jelentette be szerdán Marcel Ciolacu miniszterelnök.
Különleges reklámhadjárat keretében Nagy-Britanniában népszerűsíti turisztikai célpontként Románát a bukaresti gazdasági minisztérium.
A romániai hiteligénylők 500–800 lejjel, vagyis 100–150 euróval magasabb banki törlesztőrészletet fizetnek, mint a szomszédos európai uniós országokban élők – derül ki a román hitelpiacon működő AVBS Broker de Credite cég elemzéséből.
Elutasította szerdán az Európai Unió Bírósága (EUB) a Wizz Air keresetét, amelyet a Tarom állami légitársaságnak megítélt román állami támogatásról szóló határozat ellen nyújtott be.
A romániai lakosság egyharmada tervezi, hogy legalább 1000 lejt költ a 2024-es fekete pénteken, de több mint 43 százalékuk azt állítja, hogy nincs félretett pénze, hanem a fizetésére vagy a hitelekre támaszkodik – derül ki egy felmérésből.
Az eMAG csoporthoz tartozó futárcég, a Sameday, becslései szerint regionális szinten – Románia, Bulgária, Magyarország – több mint 40 százalékkal nő idén a fekete pénteken kézbesített csomagok száma a tavalyi évhez képest.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
szóljon hozzá!