Fotó: Rostás Szabolcs
Több mint 11,3 millió utas használta a romániai repülőtereket az első fél évben, ami 26 százalékos növekedés a tavalyi azonos időszakhoz képest és 5,4 százalékkal meghaladja a világjárvány előtti év, 2019 első hat hónapjában regisztrált utasszámot is – derül ki a Romániai Repülőterek Egyesülete által a Krónikához kedden eljuttatott közleményből.
2023. augusztus 01., 14:202023. augusztus 01., 14:20
A legzsúfoltabb légikikötő továbbra is a bukaresti: a légi forgalom több mint felét a Henri Coandă nemzetközi repülőtér bonyolította le, ahol 6 millió 791 ezer utas fordult meg, túlnyomó többségük (93 százalék) külföldi, míg 454 ezer utas belföldi járatokat vett igénybe.
majd Jászvásár (1 millió utas) és Temesvár (620 ezer utas) következik a sorban.
Az ország 17 nemzetközi repülőtere közül tíz az erdélyi, bánsági és partiumi országrészben működik, ám ezek együttesen az utasforgalom kevesebb mint negyedét (23 százalék) bonyolítják le – irányította rá a figyelmet az MTI.
ezek aránya többnyire nem – vagy csak kevéssel – haladta meg a tíz százalékot, egyetlen kivétellel: a temesvári repülőteret az utasok csaknem egynegyede belföldi utazásra vette igénybe.
A repülőtereken több mint 110 ezer le- és felszállást bonyolítottak le, és mintegy 18 ezer tonna árut mozgattak az első fél évben.
Tavaly 87,6 százalékkal nőtt a romániai repülőterek forgalma; 2022-ben összesen 20 971 800 utas fordult meg a légikikötőkben, míg egy évvel korábban 11 176 800 utast jegyeztek – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az OMV Petrom új gázlelőhelyre bukkant Dél-Romániában, a Craiovától 70 kilométerre fekvő Spineni-ben.
Mindenki megkapja a keserű pirulát, de nem egyformán fog fájni – fogalmazta meg Rácz Béla Gergely közgazdász, amikor csütörtökön a Bolojan-kormány által közvitára bocsátott deficitcsökkentő intézkedéscsomagról kérdeztük.
Táncos Barna miniszterelnök-helyettes csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a kormány által javasolt deficitcsökkentő intézkedések nélkül fenntarthatatlanná vált volna a költségvetési hiány.
Ilie Bolojan kormányfő csütörtökön a szakszervezeti szövetségek képviselőivel egyeztetett a Victoria-palotában a deficitcsökkentő intézkedésekről.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
szóljon hozzá!