Az uniós tagországok közül Romániában a legmagasabb (26,3 százalék) a 25 év alattiak munkanélküliségi rátája – hívta fel a figyelmet a Friedrich Ebert Alapítvány romániai irodájának legújabb jelentése.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) kedden közzétett szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatai szerint 2025 februárjában 5,6 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint januárban.
Egy év alatt több mint 22 százalékkal nőtt az átlagnyugdíj Romániában. Érdekesség, hogy a 2024-ben országos szinten a legnagyobb összeget felmutató dél-erdélyi megyében az átlagnyugdíj értéke nincs messze az átlagfizetéstől.
A romániaiak bevásárlóközpontokban tett látogatási szokásai 2025-ben jelentős változásokon mentek keresztül az előző évhez képest egy friss felmérés szerint.
A tavalyi negyedik negyedévben az előzőhöz viszonyítva 12,2 százalékkal 2898 lejre emelkedett az átlagnyugdíj Romániában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
Idén januárban 10 845 fővel csökkent a népesség Romániában tavaly januárhoz képest, a halálozások száma 1,9-szerese volt az élveszületésekének – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A margarin, a higiéniai és kozmetikai szolgáltatások, valamint a postai szolgáltatások drágultak a legnagyobb mértékben februárban a múlt év első második hónapjához képest.
Az Európai Unió (EU) országaiban 3,67 millió gyermek született 2023-ban, 5,4 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban; éves összevetésben ez a legnagyobb mértékű csökkenés 1961 óta – derül ki az Eurostat adataiból.
Idén januárban 847 300 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 10,2 százalékkal többet, mint a múlt év első hónapjában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett előzetes adatai szerint tavaly 0,9 százalékkal nőtt a román gazdaság.
A decemberi 5,14 százalékról januárban 4,95 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Románia az Európai Unió egyik legkevesebbet költő országa a megelőző egészségügy terén: 2022-ben mindössze 24 eurót fordítottak az országban lakosonként erre a célra, miközben az uniós átlag 202 euró volt.
Tavaly a nyers adatok szerint 8,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom Romániában 2023-hoz képest – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tavaly 14,263 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 4,5 százalékkal többet, minta 2023-ben – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Újabb meghökkentő fizetéses statisztikák láttak napvilágot: a jelenleg alkalmazott havi bruttó román minimálbér vásárlóerő-egységben kifejezett értéke – mely életszerűbb összehasonlításra ad lehetőséget – immár az európai top 10-ben szerepel.
A 2024-es év számos kihívást és kompromisszumot hozott a lakásvásárlók és bérlők számára, miközben az ingatlanpiac folyamatosan alkalmazkodott a gazdasági és pénzügyi változásokhoz.
Az Országos Statisztikai Hivatal közzétette az agrárágazat átvilágítását célzó 2023. évi adatokat: a gazdák többsége kistermelő. A romániai mezőgazdaság birtokrendszerének 90 százaléka kistermelő által működtetett kisgazdaság, egy százalék a nagyüzem.
Az Eurostat 2023-as felmérése szerint az Európai Unió (EU) polgárainak átlagos életelégedettségi mutatója 7,3 pont volt egy 0-tól 10-ig terjedő skálán. Meglepő módon Románia 7,7 ponttal a második helyen végzett a 7,8 pontot elért Finnország mögött.