Az új csíkszentkirályi irodaépület látványterve
Fotó: Tecon / BB+
Csaknem 3 millió eurót költ új székházára a Csíkszentkirályon természetes ásványvizet palackozó Hargita Gyöngye Rt., amely meg is versenyeztette a tervezőket. A székelyföldi ásványvíz-palackozó 19 pályázat közül választotta ki a nyertes látványterveket.
2024. október 04., 17:412024. október 04., 17:41
2024. október 04., 17:452024. október 04., 17:45
A Hargita megyei Csíkszentkirályon gyárat üzemeltető vállalat – amely romániai piacvezető a visszaváltható üveges termékek szegmensében – egy bukaresti tervezőiroda elképzeléseit tartotta a legmegfelelőbbnek. Az egyik legfőbb elvárás a fenntarthatóság biztosítása volt: az Oltra néző irodaépület minél több természetes anyagból készüljön, és intelligens rendszerek segítségével használjon zöldenergiát. A nyertes pályázó emellett sikeresen ötvözte a modern építészeti megvalósításokat „a hely szellemével”.
Az új székház 1130 négyzetméteres alapterületű, irodák legtöbb 100 alkalmazottnak biztosítanak helyet. A tárgyalók mellett kikapcsolódásra alkalmas területeket is magában foglal. Az építkezés tervezett összköltségvetése 2,8 millió euró – közölte az Economedia.ro portál.
Legutóbb a vízkezelő rendszer új központjára költöttek 5,4 millió eurót.
A Csíkszentkirályon gyárat működtető Hargita Gyöngye 2023-ban 30,5 millió eurót kitevő üzleti forgalmat bonyolított le, mely 20 százalékkal több, mint a 2022-es adat. A vállalat becslése szerint idén tartható a növekedési ütem. Amint arról beszámoltunk, a Tiva Hargita márkát is birtokló cég gyártásitechnológia-fejlesztésre is összpontosít, Románia legmodernebb ásványvíz-palackozó gyárával büszkélkedne.
A cég honlapján – magyar nyelven is – közölt ismertető szerint Csíkszentkirályon 1952-ben kezdődött az ásványvíz palackozása és 1974-ben folytatódott, amikor az első nagy kapacitású ásványvízgyár épült, amely ma is a Hargita Gyöngye Rt. alapját képezi. A környék, az Alcsíki-medence rendkívül gazdag ásványvízforrásokban, csupán Csíkszentkirály területén több mint 80 forrás található. A Hargita Gyöngye Rt. 1990-ben jött létre, mint állami cég, és 1995-ben privatizálták.
Harmincöt millió lejt fordít gyártásitechnológia-fejlesztésre és székhelybővítésre a Csíkszentkirályon természetes ásványvizet palackozó Hargita Gyöngye Rt., amely romániai piacvezető a visszaváltható üveges termékek szegmensében.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!