Az új csíkszentkirályi irodaépület látványterve
Fotó: Tecon / BB+
Csaknem 3 millió eurót költ új székházára a Csíkszentkirályon természetes ásványvizet palackozó Hargita Gyöngye Rt., amely meg is versenyeztette a tervezőket. A székelyföldi ásványvíz-palackozó 19 pályázat közül választotta ki a nyertes látványterveket.
2024. október 04., 17:412024. október 04., 17:41
2024. október 04., 17:452024. október 04., 17:45
A Hargita megyei Csíkszentkirályon gyárat üzemeltető vállalat – amely romániai piacvezető a visszaváltható üveges termékek szegmensében – egy bukaresti tervezőiroda elképzeléseit tartotta a legmegfelelőbbnek. Az egyik legfőbb elvárás a fenntarthatóság biztosítása volt: az Oltra néző irodaépület minél több természetes anyagból készüljön, és intelligens rendszerek segítségével használjon zöldenergiát. A nyertes pályázó emellett sikeresen ötvözte a modern építészeti megvalósításokat „a hely szellemével”.
Az új székház 1130 négyzetméteres alapterületű, irodák legtöbb 100 alkalmazottnak biztosítanak helyet. A tárgyalók mellett kikapcsolódásra alkalmas területeket is magában foglal. Az építkezés tervezett összköltségvetése 2,8 millió euró – közölte az Economedia.ro portál.
Legutóbb a vízkezelő rendszer új központjára költöttek 5,4 millió eurót.
A Csíkszentkirályon gyárat működtető Hargita Gyöngye 2023-ban 30,5 millió eurót kitevő üzleti forgalmat bonyolított le, mely 20 százalékkal több, mint a 2022-es adat. A vállalat becslése szerint idén tartható a növekedési ütem. Amint arról beszámoltunk, a Tiva Hargita márkát is birtokló cég gyártásitechnológia-fejlesztésre is összpontosít, Románia legmodernebb ásványvíz-palackozó gyárával büszkélkedne.
A cég honlapján – magyar nyelven is – közölt ismertető szerint Csíkszentkirályon 1952-ben kezdődött az ásványvíz palackozása és 1974-ben folytatódott, amikor az első nagy kapacitású ásványvízgyár épült, amely ma is a Hargita Gyöngye Rt. alapját képezi. A környék, az Alcsíki-medence rendkívül gazdag ásványvízforrásokban, csupán Csíkszentkirály területén több mint 80 forrás található. A Hargita Gyöngye Rt. 1990-ben jött létre, mint állami cég, és 1995-ben privatizálták.
Harmincöt millió lejt fordít gyártásitechnológia-fejlesztésre és székhelybővítésre a Csíkszentkirályon természetes ásványvizet palackozó Hargita Gyöngye Rt., amely romániai piacvezető a visszaváltható üveges termékek szegmensében.
Az év első két hónapjában 1,6 millió vendéget fogadtak a romániai kereskedelmi szálláshelyeken (beleértve a kiadó apartmanokat és szobákat is), 3 százalékkal többet a 2024 januárjában és februárjában jegyzettnél – küzölte az Országos Statisztikai Intézet.
Idén márciusban 4 664 642 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, számuk megegyezett az egy hónappal korábbival; az átlagnyugdíj 2758 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) pénteken közzétett adataiból.
A romániai cégvezetők egyelőre megkísérlik felmérni, milyen hatással lesznek majd az ország gazdaságára az amerikai elnök által szerdán bejelentett új vámok.
A kormány elfogadta a különleges ipari létesítményekre kivetett úgynevezett oszlopadó szabályozását módosító sürgősségi rendeletet – jelentette be a Ciolacu-kabinet csütörtöki ülése után a pénzügyminiszter.
Románia schengeni övezeti csatlakozásával 2025-ben 25 százalékkal bővül a nemzetközi szállítási volumen, amit a romániai fogyasztók növekvő külföldi vásárlási kedve és az eladók külföldi piacokon való terjeszkedése táplál – vetíti előre egy elemzés.
Donald Trump elnök döntése, hogy 10 százalékos vámot vet ki az Egyesült Államokba importált legtöbb árura, valamint magasabb vámokat vet ki több tucat országra a riválisoktól a szövetségesekig, felerősítette a globális kereskedelmi háborút.
Nehezen teljesíthető adóemelés nélkül a 2025-ös évi állami költségvetésben rögzített 7 százalékos hiánycél – jelentette ki a Krónika megkeresésére Rácz Béla Gergely, a BBTE Közgazdaság- és Gazdálkodástudományi Karának docense.
Jelenleg két forgatókönyv van terítéken a sokat vitatott különleges nyugdíjak reformjára, ami mérföldkőként szerepel az országos helyreállítási tervben, vagyis 231 millió euró úszhat el, ha nem sikerül rendezni a kérdést.
Az Országos Katasztrófavédelmi Alap április elsején elindított a „Nem a katasztrófa, hanem a felkészültség hiánya az igazi tragédia” elnevezésű figyelemfelkeltő kampányt, amelynek célja felhívni a figyelmet a természeti katasztrófák pusztító hatásaira.
Finn cég vásárolta fel a legnagyobb romániai egészségügyi magánszolgáltatót, a Regina Mariát – írja az economedia.ro a cég közleménye alapján.
szóljon hozzá!