Az új csíkszentkirályi irodaépület látványterve
Fotó: Tecon / BB+
Csaknem 3 millió eurót költ új székházára a Csíkszentkirályon természetes ásványvizet palackozó Hargita Gyöngye Rt., amely meg is versenyeztette a tervezőket. A székelyföldi ásványvíz-palackozó 19 pályázat közül választotta ki a nyertes látványterveket.
2024. október 04., 17:412024. október 04., 17:41
2024. október 04., 17:452024. október 04., 17:45
A Hargita megyei Csíkszentkirályon gyárat üzemeltető vállalat – amely romániai piacvezető a visszaváltható üveges termékek szegmensében – egy bukaresti tervezőiroda elképzeléseit tartotta a legmegfelelőbbnek. Az egyik legfőbb elvárás a fenntarthatóság biztosítása volt: az Oltra néző irodaépület minél több természetes anyagból készüljön, és intelligens rendszerek segítségével használjon zöldenergiát. A nyertes pályázó emellett sikeresen ötvözte a modern építészeti megvalósításokat „a hely szellemével”.
Az új székház 1130 négyzetméteres alapterületű, irodák legtöbb 100 alkalmazottnak biztosítanak helyet. A tárgyalók mellett kikapcsolódásra alkalmas területeket is magában foglal. Az építkezés tervezett összköltségvetése 2,8 millió euró – közölte az Economedia.ro portál.
Legutóbb a vízkezelő rendszer új központjára költöttek 5,4 millió eurót.
A Csíkszentkirályon gyárat működtető Hargita Gyöngye 2023-ban 30,5 millió eurót kitevő üzleti forgalmat bonyolított le, mely 20 százalékkal több, mint a 2022-es adat. A vállalat becslése szerint idén tartható a növekedési ütem. Amint arról beszámoltunk, a Tiva Hargita márkát is birtokló cég gyártásitechnológia-fejlesztésre is összpontosít, Románia legmodernebb ásványvíz-palackozó gyárával büszkélkedne.
A cég honlapján – magyar nyelven is – közölt ismertető szerint Csíkszentkirályon 1952-ben kezdődött az ásványvíz palackozása és 1974-ben folytatódott, amikor az első nagy kapacitású ásványvízgyár épült, amely ma is a Hargita Gyöngye Rt. alapját képezi. A környék, az Alcsíki-medence rendkívül gazdag ásványvízforrásokban, csupán Csíkszentkirály területén több mint 80 forrás található. A Hargita Gyöngye Rt. 1990-ben jött létre, mint állami cég, és 1995-ben privatizálták.
Harmincöt millió lejt fordít gyártásitechnológia-fejlesztésre és székhelybővítésre a Csíkszentkirályon természetes ásványvizet palackozó Hargita Gyöngye Rt., amely romániai piacvezető a visszaváltható üveges termékek szegmensében.
Megvalósíthatónak tartja az európai beruházások és projektek minisztere Nicușor Dan megválasztott elnöknek azt a javaslatát, hogy az állami kiadásokat az áfa (TVA) emelése nélkül csökkentse a kormány.
Mintegy 463 000 nyugdíjas már hónapok óta várja nyugdíjának újraszámítását, amely a bónuszok és a nem állandó jövedelmek figyelembevételével magasabb jövedelmet hozna számukra.
Kedvezményes gazdahitelt hirdet meg a bukaresti mezőgazdasági minisztérium, egy agrárvállalkozás legfeljebb 50 000 eurónak megfelelő lej kölcsönt igényelhet. Az állam a 3 hónapos ROBOR-ral egyenértékű kamatrészt vállalja át a gazdahitelből.
Bár tavaly nagy garral jelentették be, hogy a helyi Sinteza gyár az amerikai Lockheed Martinnal közösen egy fenntartható és stabil energia előállítását támogató, szén-dioxid-kibocsátásmentes akkumulátorgyárat épít Nagyváradon, a terv végül meghiúsult.
Négy repülőtér – köztük három erdélyi – felújítási munkálatára biztosítanak a tartalékalapból 484 millió lejt – döntött csütörtökön a kormány.
A villamosenergia-piacot július 1-jétől mindenképpen liberalizáljuk, és nincs szó az ársapka meghosszabbításáról – jelentette ki Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Az Európai Bizottságnak 2026. december 31-ig teljesítenie kell a kifizetéseket a tagállamoknak a helyreállítási tervek 2026. augusztus 31-ig megvalósított célkitűzései alapján – jelentette ki szerdán az EB egyik szóvivője.
A piacok ma örvendenek a fejleményeknek, de neki kell fogni, és sajnos a nehezebb döntéseket is meg kell hozni, hogy a költségvetés hiánya érdemben csökkenjen – értékelt a Krónikának Bálint Csaba közgazdász, a Román Nemzeti Bank igazgatótanácsának tagja.
Felszámolják Románia egyik legrégebbi vállalatát, a kolozsvári épületgépészeti Armaturát – írja az Economica.net a részvényesek közgyűlésének meghívója alapján.
Szó sincs arról, hogy az állami költségvetésben ne lenne elegendő pénz a nyugdíjak és a közszféra béreinek a kifizetésére – szögezte le Nicușor Dan megválasztott elnök.
szóljon hozzá!