Az új csíkszentkirályi irodaépület látványterve
Fotó: Tecon / BB+
Csaknem 3 millió eurót költ új székházára a Csíkszentkirályon természetes ásványvizet palackozó Hargita Gyöngye Rt., amely meg is versenyeztette a tervezőket. A székelyföldi ásványvíz-palackozó 19 pályázat közül választotta ki a nyertes látványterveket.
2024. október 04., 17:412024. október 04., 17:41
2024. október 04., 17:452024. október 04., 17:45
A Hargita megyei Csíkszentkirályon gyárat üzemeltető vállalat – amely romániai piacvezető a visszaváltható üveges termékek szegmensében – egy bukaresti tervezőiroda elképzeléseit tartotta a legmegfelelőbbnek. Az egyik legfőbb elvárás a fenntarthatóság biztosítása volt: az Oltra néző irodaépület minél több természetes anyagból készüljön, és intelligens rendszerek segítségével használjon zöldenergiát. A nyertes pályázó emellett sikeresen ötvözte a modern építészeti megvalósításokat „a hely szellemével”.
Az új székház 1130 négyzetméteres alapterületű, irodák legtöbb 100 alkalmazottnak biztosítanak helyet. A tárgyalók mellett kikapcsolódásra alkalmas területeket is magában foglal. Az építkezés tervezett összköltségvetése 2,8 millió euró – közölte az Economedia.ro portál.
Legutóbb a vízkezelő rendszer új központjára költöttek 5,4 millió eurót.
A Csíkszentkirályon gyárat működtető Hargita Gyöngye 2023-ban 30,5 millió eurót kitevő üzleti forgalmat bonyolított le, mely 20 százalékkal több, mint a 2022-es adat. A vállalat becslése szerint idén tartható a növekedési ütem. Amint arról beszámoltunk, a Tiva Hargita márkát is birtokló cég gyártásitechnológia-fejlesztésre is összpontosít, Románia legmodernebb ásványvíz-palackozó gyárával büszkélkedne.
A cég honlapján – magyar nyelven is – közölt ismertető szerint Csíkszentkirályon 1952-ben kezdődött az ásványvíz palackozása és 1974-ben folytatódott, amikor az első nagy kapacitású ásványvízgyár épült, amely ma is a Hargita Gyöngye Rt. alapját képezi. A környék, az Alcsíki-medence rendkívül gazdag ásványvízforrásokban, csupán Csíkszentkirály területén több mint 80 forrás található. A Hargita Gyöngye Rt. 1990-ben jött létre, mint állami cég, és 1995-ben privatizálták.
Harmincöt millió lejt fordít gyártásitechnológia-fejlesztésre és székhelybővítésre a Csíkszentkirályon természetes ásványvizet palackozó Hargita Gyöngye Rt., amely romániai piacvezető a visszaváltható üveges termékek szegmensében.
A romániai lakosság háromnegyede úgy véli, hogy az elmúlt évben romlott az ország gazdasági helyzete, és csaknem fele szerint romlott az életszínvonaluk. Ezek az INSCOP legfrissebb közvélemény-kutatásának következtetései.
Alighogy Ilie Bolojan miniszterelnök szerdán délután ismertette a tavalyi 9,3 százalékos költségvetési hiány lefaragására kidolgozott gazdasági megszorító intézkedéseket, azok máris bírálatok kereszttüzébe kerültek.
A romániai polgárok közel háromnegyede szerint az ország gazdasági helyzete rosszabb, mint egy éve – derül ki egy friss közvélemény-kutatásból.
Az Európai Bizottság az üvegházhatást okozó gázok nettó kibocsátásának 90 százalékos csökkentését javasolja 2040-ig – jelentette be a versenypolitikáért felelős biztos.
A romániaiak tavaly mintegy 40 milliárd eurót költöttek el a nagy kiskereskedelmi üzletláncokban, 7,1 százalékkal többet, mint 2023-ban – derül ki a Cushman & Wakefield Echinox szerdán közzétett tanulmányából.
A pénzügyminisztérium és az adóhatóság (ANAF) több mint 9 ezer alkalmazottja tiltakozik szerdán spontán munkabeszüntetéssel az ártalmas munkakörülményekért járó bérpótlék csökkentése ellen – közölte Vasile Marica, a Sed Lex elnöke.
A szezonális és naptárhatásoktól megtisztított adatok szerint 2025 májusában 5,8 százalék volt a munkanélküliségi ráta Romániában, 0,1 százalékponttal nagyobb, mint áprilisban – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Tönkretenné a közép-európai gazdákat az Ukrajnával megkötött brüsszeli alku, amely tovább könnyítené az ukrán mezőgazdasági termékek behozatalát – közölte Nagy István agrárminiszter. A tárcavezető szerint a magyar kormány ezt nem fogadja el.
A kormánykoalíció várhatóan szerdán véglegesíti a deficitcsökkentő intézkedéscsomagot, amelyet július 7-ig kell „törvénybe önteni” – jelentette be Dragoș Anastasiu reformokért felelős miniszterelnök-helyettes kedd este.
Szó sincs a nyugdíjak és a bérek kifizetésének elhalasztásáról vagy blokkolásáról, ahogyan az a nyilvánosságban felmerült – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!