Képünk illusztráció
Fotó: Kristó-Gothárd Hunor
Románia repterei között kapcsolatot teremtő légitársaság létrehozását fontolgatják a légikikötővel rendelkező tizenöt megye illetékesei a Bună Ziua Braşov hírportál szerint.
2023. július 18., 15:292023. július 18., 15:29
2023. július 18., 15:582023. július 18., 15:58
Azt írják, a Román Kereskedelmi és Iparkamara hétfőn hibrid találkozót szervezett több megyei tanács képviselőivel az ország főbb városait összekötő légitársaság létrehozásának témájában.
A kezdeményezést Mihai Daraban, a kamara elnöke ismertette, aki szerint egy ilyen projekt a versenyszféra – és nem csak – javát szolgálná.
A találkozót követően Todorică Șerban, a Brassó Megyei Tanács ügyvivő elnöke elmondta, ez volt az első találkozó a légitársaság létrehozásának témájában, amit amúgy az összes érintett megyei hatóság támogat, és amely az ország legfontosabb városai között biztosítana járatokat.
amelyeket ki fogunk elemezni és meg fogunk vitatni, mielőtt döntést hoznánk a projektben való részvételről” – idézte a portál Todorică Șerbant.
A találkozóra a repülőtereket kezelő 15 megye – Arad, Bákó, Bihar, Brassó, Kolozs, Konstanca, Dolj, Iaşi, Máramaros, Szatmár, Szeben, Suceava, Temes, Maros és Tulcea – képviselőit hívták meg.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!