Fotó: Facebook/Visit Mamaia
Van, ahol egy napra 75 lejt is elkérnek egy napozóágy béreléséért a Fekete-tenger romániai partszakaszán, miközben egy kevésbé felkapott üdülőhelyen két személynek elég lehet 80 lej is egy éjszakára. Augusztusban tovább nőhetnek az árak.
2020. július 27., 11:382020. július 27., 11:38
2020. július 27., 11:412020. július 27., 11:41
Óriási eltérést mutatnak az árak a Fekete-tenger romániai partszakaszának különböző vidékei között, Mamaia északi része egyértelműen a legdrágább, Észak-Eforie és Május 2. pedig a legolcsóbbak a Travelminit.ro szállásfoglaló oldal által a Krónikához eljuttatott elemzés szerint.
Mint írják, Mamaián a kezdőár egy éjszakára két főre eléri a 200 lejt, egy tengerre néző luxus apartman egy 4 csillagos hotelben, teljes ellátással pedig már 1700 lej is lehet egyetlen éjszakára. A közeli Konstancán viszont már versenyképes árak vannak, egy franciaágyas szoba kezdőára két főnek 80 lej/éj.
Észak-Eforie jelenti a legolcsóbb megoldást a Fekete-tenger parti nyaralásra, itt egy kétfős szoba kezdőára 80 lej/éj, ezt követi Costinești, ahol ugyanezért 100 lej indulóárat kell fizetni éjszakánként. Vama Veche üdülőhelyen egy szoba kezdőára két főre 140 lej/éj, míg Neptun esetében 160 lej/éj.
Fotó: Facebook/Visit Mamaia
Etekintetben is Mamaia a legdrágább. A napozóágyak napi ára 25–30 lejtől indul Dél-Mamaián, míg az üdülőhely északi partszakaszán már hétközben 50 lej/nap, hétvégén pedig eléri a 75 lejt. A baldachinos ágy napi ára 180 lejtől 200 lejig terjed.
Konstancán egy napozóágy kezdőára 20–25 lej/nap a Modern Parton.
Vama Veche a napkeltéig szórakozó fiatalok üdülőhelye, itt egy napozóágy kezdőára 30 lej/nap hét közben, illetve 35 lej/nap hétvégén.
A félreesőbb és csendesebb üdülőhelyeken a napozóágyak árai is mérsékeltebbek. Észak-Eforien és Május 2. üdülőtelepen például egy napozóágy kezdőára 20 lej/nap.
„Ahogy közeledünk augusztushoz és a partok egyre nagyobb tömeget vonzanak, az árak növelésére számíthatunk. Így hétvégén aligha találunk majd napi 30–35 lej alatt napozóágyat” – vetíti előre le a Travelminit.ro elemzése.
A Fekete-tenger partján fekvő Mamaia, a Prahova-völgye és a gyógyfürdők a legkedveltebb célpontok a belföldön nyaralók körében egy szállásfoglaló oldal statisztikái szerint.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.
Elindult a toborzási időszak a vendéglátósok, szállásadók, idegenvezetők romániai ágazatában (HoReCa), ahol több száz állást kínálnak a munkaadók.
szóljon hozzá!