Fotó: Facebook/Visit Mamaia
Van, ahol egy napra 75 lejt is elkérnek egy napozóágy béreléséért a Fekete-tenger romániai partszakaszán, miközben egy kevésbé felkapott üdülőhelyen két személynek elég lehet 80 lej is egy éjszakára. Augusztusban tovább nőhetnek az árak.
2020. július 27., 11:382020. július 27., 11:38
2020. július 27., 11:412020. július 27., 11:41
Óriási eltérést mutatnak az árak a Fekete-tenger romániai partszakaszának különböző vidékei között, Mamaia északi része egyértelműen a legdrágább, Észak-Eforie és Május 2. pedig a legolcsóbbak a Travelminit.ro szállásfoglaló oldal által a Krónikához eljuttatott elemzés szerint.
Mint írják, Mamaián a kezdőár egy éjszakára két főre eléri a 200 lejt, egy tengerre néző luxus apartman egy 4 csillagos hotelben, teljes ellátással pedig már 1700 lej is lehet egyetlen éjszakára. A közeli Konstancán viszont már versenyképes árak vannak, egy franciaágyas szoba kezdőára két főnek 80 lej/éj.
Észak-Eforie jelenti a legolcsóbb megoldást a Fekete-tenger parti nyaralásra, itt egy kétfős szoba kezdőára 80 lej/éj, ezt követi Costinești, ahol ugyanezért 100 lej indulóárat kell fizetni éjszakánként. Vama Veche üdülőhelyen egy szoba kezdőára két főre 140 lej/éj, míg Neptun esetében 160 lej/éj.
Fotó: Facebook/Visit Mamaia
Etekintetben is Mamaia a legdrágább. A napozóágyak napi ára 25–30 lejtől indul Dél-Mamaián, míg az üdülőhely északi partszakaszán már hétközben 50 lej/nap, hétvégén pedig eléri a 75 lejt. A baldachinos ágy napi ára 180 lejtől 200 lejig terjed.
Konstancán egy napozóágy kezdőára 20–25 lej/nap a Modern Parton.
Vama Veche a napkeltéig szórakozó fiatalok üdülőhelye, itt egy napozóágy kezdőára 30 lej/nap hét közben, illetve 35 lej/nap hétvégén.
A félreesőbb és csendesebb üdülőhelyeken a napozóágyak árai is mérsékeltebbek. Észak-Eforien és Május 2. üdülőtelepen például egy napozóágy kezdőára 20 lej/nap.
„Ahogy közeledünk augusztushoz és a partok egyre nagyobb tömeget vonzanak, az árak növelésére számíthatunk. Így hétvégén aligha találunk majd napi 30–35 lej alatt napozóágyat” – vetíti előre le a Travelminit.ro elemzése.
A Fekete-tenger partján fekvő Mamaia, a Prahova-völgye és a gyógyfürdők a legkedveltebb célpontok a belföldön nyaralók körében egy szállásfoglaló oldal statisztikái szerint.
Elkezdték utalni a gazdáknak az aszálykárenyhítő juttatásokat – közölte csütörtöki sajtótájékoztatóján Florin Barbu mezőgazdasági miniszter. Lapunknak nemrég falugazdász arra panaszkodott, hogy nem egységes kritériumok szerint mérték fel az aszálykárokat.
A Netflix úgy döntött, hogy megemeli az összes előfizetés árát, amelyet Romániában kínál ügyfeleinek, és ez a döntés a streamingpiac konkurens platformjainak több hasonló bejelentése után született – értesült a Hotnews.ro hírportál.
A bukaresti pénzügyminisztérium meghosszabbítja december 20-ig azt az időszakot, ameddig az adóamnesztiát igénybe vevők rendezhetik az adótartozásaikat – közölte csütörtökön Marcel Boloş tárcavezető.
A minimálbér kiszámításának uniós irányelvekhez igazított új mechanizmusáról szóló törvény kihirdetését követően a kormány megteheti az utolsó lépést a minimálbér 4050 lejre emelése felé – jelentette ki csütörtökön Marcel Ciolacu kormányfő.
Idén január és szeptember között a napelemekkel termelt villamos energia mennyisége 2,93 milliárd kilowattóra volt, 58,6 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
A nyers adatok szerint az idei harmadik negyedévben stagnált, a szezonálisan kiigazított adatok szerint pedig 0,2 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék (GDP) 2023 harmadik negyedévéhez képest – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Nagyon aktuális, de egyúttal sok kérdést felvető és bizonytalanság által övezett témára összpontosított a kolozsvári RMKT Bizniszvitamin elnevezésű rendezvénye, amely egy adóhatósági digitalizációs körképet igyekezett összerakni.
Az elmúlt héten szinte naponta emelkedtek a román 10 éves lejáratú román állampapírok hozamai.
Akárcsak tavaly ősszel, az idei hideg évszak kezdetén is azzal dicsekszenek a bukaresti hatóságok, hogy meghaladja a 100 százalékot Románia gáztározóinak a telítettsége. De hogyan lehetséges mindez? Szakember szolgált magyarázattal.
Tavaly az Európai Unió (EU) mezőgazdasági termelésének összértéke 537,1 milliárd eurót tett ki, ami 1,5 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál; Románia azok közé a tagállamok közé tartozott, amelyekben nőtt a mezőgazdasági termelés értéke.
szóljon hozzá!