Népszerűek a gyógyfürdők is
Fotó: Bálint Eszter
A Fekete-tenger partján fekvő Mamaia, a Prahova-völgye és a gyógyfürdők a legkedveltebb célpontok a belföldön nyaralók körében egy szállásfoglaló oldal statisztikái szerint.
2020. július 20., 09:342020. július 20., 09:34
Mivel az olyan jól ismert nyári célpontok megközelítése, mint például Görögország, Bulgária és Törökország, mint ahogy maga az utazás is, bizonytalanná vált, egyre több romániai utazni vágyó választja a belföldi szálláshelyeket – derül ki a Travelminit.ro által regisztrált adatok alapján készített elemzésből. Mint a szállásfoglaló oldal által a Krónikához eljuttatott közlemény kiemeli,
azok körében, akik csendes belföldi kikapcsolódásra vágynak. A Travelminit.ro oldalon bejegyzett foglalásoknak ugyanakkor majdnem fele last minute, az érkezés napját még két hét sem választja el a foglalás napjától.
Sokan kihasználják ugyanakkor a munkáltatójuktól kapott üdülési csekkeket:
Népszerűek a gyógyfürdők is
Fotó: Bálint Eszter
A legfelkapottabb célpontok a Travelminit közlése szerint a román tengerpart, Prahova-völgye, a gyógyfürdők, valamint a történelmi városok, mint például Nagyszeben, Kolozsvár, Segesvár.
Nyaralj itthon – kérik a vendéglátásban érdekelt vállalkozók, de a jelenlegi járványügyi helyzet miatt a célországok által kért koronavírustesztek miatt is sokan megfontolják, hogy az országhatáron kívüli nyaralást tervezzenek. Szétnéztünk a termálvizéről híres Nagyváradon és környékén.
Egy üdülési csekkel fizetett, 3 éjszakát magába foglaló csomag átlagára 1089 lej 2 fő számára, ez tavalyhoz képest 8 százalékos növekedést jelent ugyanerre az időszakra. A legtöbb üdülési csekkes foglalás családoktól érkezik (45 százalék), a szolgáltatások átlagértéke pedig 2 felnőtt és 1-2 gyerek számára 1065 lej 3 éjszakára. Ugyanakkor a foglalások jelentős része pároktól érkezik (42 százalék), 2 fő számára pedig a szolgáltatások átlagos költsége 726 lej 3 éjszakára.
Nagyszeben a legvonzóbb városok között
Fotó: Pixabay.com
Az utalvánnyal foglaló utazóknak amúgy több mint 30 százaléka kiegészítette azok értékét annak érdekében, hogy hosszabb időszakot vagy több étkezést is lefoglaljon.
A romániai alkalmazottak közel 75 százaléka még nem ment pihenőszabadságra ebben az évben, 42 százalékuk szándékozik ezt rövidesen megtenni – derül ki a BestJobs munkaerőpiaci platform hétfőn közzétett felméréséből.
Az új adótörvénykönyv a magánnyugdíjakra is kiveti az egészségügyi szolgáltatási járulék kifizetésének kötelezettségét, ami a haszonélvezők adóterhének megduplázódásához vezethet.
Az Alfa Kartell Szakszervezeti Szövetség hétfőn felkérte a többi szakszervezetet, hogy csatlakozzanak a parlamentnél délutánra meghirdetett felvonulásukhoz.
Az előrejelzések szerint Románia államadóssága az idei év végére eléri a GDP 60 százalékát – jelentette ki Alexandru Nazare pénzügyminiszter, hozzátéve, hogy az adósság elmúlt öt évben 20 százalékkal, 570 milliárdról több mint 1,1 milliárd lejre nőtt.
A nyaralások a hackerek kedvenc célpontjává váltak: rengeteg online csalás tapasztalható a foglalások terén.
Jelentős, akár 20–30 százalékos visszaesés lehet idén a romániai idegenforgalomban a közalkalmazottaknak nyújtott üdülési csekkek körüli módosulások, illetve az áfa megemelése miatt – kongatták meg a vészharangot a turizmusban érdekelt vállalkozók.
Nagy nyomás nehezedik az új otthonban gondolkodókra, hiszen a deficitcsökkentés miatt augusztus elsejétől megszűnik a kedvezményes áfakulcs, és 21 százalékosra emelkedik az új építésű lakások értékesítésekor felszámolt általános forgalmi adó.
A román vízügyi igazgatóság (ANAR) átszervezése veszélyezteti a vízgazdálkodási infrastruktúrát és pusztító hatása lesz az alkalmazottakra és családjaikra – közölte egy nyílt levélben az intézmény szakszervezete (SMAR).
A hosszas csődeljárás után a bíróság döntött az első román fapados légitársaság, a Blue Air felszámolásáról – írta a Profit.ro a csődbiztos közleménye alapján.
Az Európai Bizottság a következő pénzügyi ciklusban gyökeresen átalakítaná a területalapú mezőgazdasági támogatások rendszerét, amelynek legnagyobb vesztesei a kelet-európai gazdák lennének. Ez ellen gyűjtenek aláírásokat a romániai gazdaszervezetek is.
Májusban áprilishoz képest 139 lejjel, azaz 2,5 százalékkal 5508 lejre csökkent a nettó átlagbér Romániában – közölte pénteken az Országos Statisztikai Intézet (INS).
szóljon hozzá!