Népszerűek a gyógyfürdők is
Fotó: Bálint Eszter
A Fekete-tenger partján fekvő Mamaia, a Prahova-völgye és a gyógyfürdők a legkedveltebb célpontok a belföldön nyaralók körében egy szállásfoglaló oldal statisztikái szerint.
2020. július 20., 09:342020. július 20., 09:34
Mivel az olyan jól ismert nyári célpontok megközelítése, mint például Görögország, Bulgária és Törökország, mint ahogy maga az utazás is, bizonytalanná vált, egyre több romániai utazni vágyó választja a belföldi szálláshelyeket – derül ki a Travelminit.ro által regisztrált adatok alapján készített elemzésből. Mint a szállásfoglaló oldal által a Krónikához eljuttatott közlemény kiemeli,
azok körében, akik csendes belföldi kikapcsolódásra vágynak. A Travelminit.ro oldalon bejegyzett foglalásoknak ugyanakkor majdnem fele last minute, az érkezés napját még két hét sem választja el a foglalás napjától.
Sokan kihasználják ugyanakkor a munkáltatójuktól kapott üdülési csekkeket:
Népszerűek a gyógyfürdők is
Fotó: Bálint Eszter
A legfelkapottabb célpontok a Travelminit közlése szerint a román tengerpart, Prahova-völgye, a gyógyfürdők, valamint a történelmi városok, mint például Nagyszeben, Kolozsvár, Segesvár.
Nyaralj itthon – kérik a vendéglátásban érdekelt vállalkozók, de a jelenlegi járványügyi helyzet miatt a célországok által kért koronavírustesztek miatt is sokan megfontolják, hogy az országhatáron kívüli nyaralást tervezzenek. Szétnéztünk a termálvizéről híres Nagyváradon és környékén.
Egy üdülési csekkel fizetett, 3 éjszakát magába foglaló csomag átlagára 1089 lej 2 fő számára, ez tavalyhoz képest 8 százalékos növekedést jelent ugyanerre az időszakra. A legtöbb üdülési csekkes foglalás családoktól érkezik (45 százalék), a szolgáltatások átlagértéke pedig 2 felnőtt és 1-2 gyerek számára 1065 lej 3 éjszakára. Ugyanakkor a foglalások jelentős része pároktól érkezik (42 százalék), 2 fő számára pedig a szolgáltatások átlagos költsége 726 lej 3 éjszakára.
Nagyszeben a legvonzóbb városok között
Fotó: Pixabay.com
Az utalvánnyal foglaló utazóknak amúgy több mint 30 százaléka kiegészítette azok értékét annak érdekében, hogy hosszabb időszakot vagy több étkezést is lefoglaljon.
A romániai alkalmazottak közel 75 százaléka még nem ment pihenőszabadságra ebben az évben, 42 százalékuk szándékozik ezt rövidesen megtenni – derül ki a BestJobs munkaerőpiaci platform hétfőn közzétett felméréséből.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.
Az Alstomnak 50 millió eurós kötbért kell fizetnie a Vasúti Reformhatóságnak (ARF), mert nem tartotta be 37 új vasúti szerelvény szállítási ütemtervét – közölte az ARF.
A fenntarthatatlan ikerdeficit miatt a román gazdaság számára a legfőbb rövid távú kockázatot az jelenti, hogy leminősítik a bóvli (angolul junk, vagyis szemét) kategóriába – kongatta meg a vészharangot Adrian Codirlașu, a CFA Románia elnöke.
Legyártották a nyolcmilliomodik Dacia gépkocsit Romániában – írja az Economedia.ro az Automobile Dacia közleménye alapján. A Mioveni-ben található gyárban összeszerelt nyolcmilliomodik autó egy Indigo Blue színű Bigster Journey volt.
szóljon hozzá!