2012. szeptember 21., 09:042012. szeptember 21., 09:04
Az ajánlatok benyújtását kisebb incidens tarkította, Diaconescu ugyanis a déli határidő után, 12 óra 12 perckor nyújtotta be ajánlatát. Remus Vulpescu, az OPSPI vezetője elmondta: kisebb vita után úgy döntöttek, a késés ellenére az ajánlatot érvényesnek tekintik. A másik három ajánlattevő cég a PCC (az Oltchim jelenlegi kisebbségi tulajdonosa), a Chimcomplex és az AISA Invest.
Nem jelentkezett be végül az orosz Gazprom óriásvállalat, amelynek kérésére az eredetileg hétfőn lejáró határidőt kitolták négy nappal. Dan Diaconescu elmondása szerint megkétszerezte a korábbi ajánlatot, miután egy külföldi stratégiai befektetővel társult. Ennek kilétéről azonban nem nyilatkozott. Ugyanakkor azzal vádolta meg a privatizációs hatóságot, hogy a PCC-nek akarja eladni a céget – csupán négymillió euróért. Eközben Liviu Pop szociális párbeszédért felelős tárca nélküli miniszter bejelentette: az Oltchim alkalmazottai két részletben kapják meg a kormány által megszavazott 1400 lejes szociális támogatást. Az első részletet legkorábban három hét múlva utalják át.
Indoklással ellátott véleményt küldött az Európai Bizottság (EB) Romániának, amiért korlátozza a gáztermelők szabadságát a földgáz nagykereskedelmi árának megállapításában.
Miután kétévnyi viszonylagos stabilitás után az elmúlt 5 évben tapasztalt legnagyobb, 2,5 százalékos ugrással kedden az árfolyam átlépte az 5 lej/eurós lélektani határt, szerdán is tovább gyengült a román deviza az európai fizetőeszközzel szemben.
Bár Románia továbbra is az Európai Unió alacsonyabb átlagbéreket kínáló országai közé tartozik, a vásárlóerő-paritás (PPS) alapján már nem szerepel a sereghajtók között – derül ki az Euronews elemzéséből.
Nagyváradon nyitott üzemet a finn Amer Sports – írja az economica.net a vállalat közleménye alapján.
A 2022-es energiaválságot követő csökkenés óta a tavalyi második félévben nőtt először a földgáz lakossági ára az Európai Unióban (EU); a legalacsonyabb árakat Magyarországon, Horvátországban és Romániában jegyezték.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).