Megvizsgálta a kormány a 102 adó és illeték, köztük a tévé- és rádióilleték eltörlését előíró törvényt, de nincsenek érvei, amelyek alapján megtámadhatná a jogszabályt az alkotmánybíróságon – jelentette ki pénteken Dacian Cioloş.
2016. október 28., 20:352016. október 28., 20:35
2016. október 29., 12:242016. október 29., 12:24
„Megvizsgáltuk a törvényt, de nincsenek érveink, amelyek alapján kifogást emelhetnénk a döntés ellen az alkotmánybíróságon. Valószínűleg küldünk egy beadványt a parlamentnek, amelyben ismertetjük a jogszabállyal kapcsolatos kifogásainkat. Főleg ennek alkalmazási módjával kapcsolatban, mert a több mint egymilliárd lejes költségvetési terhen túlmenően van néhány jogi probléma – többek között a tévé- és rádióilletékkel kapcsolatban is –, amely mindenképpen tisztázásra szorul, ellenkező esetben ez a jogszabály nem alkalmazható, vagy ha alkalmazzák, többet fog ártani, mint használni\" – idézte az Agerpres hírügynökség Dacian Cioloşt miniszterelnököt.
A képviselőház 225 támogató szavazattal elfogadta a héten a 102 nem adójellegű illeték – köztük a tévé- és rádióilleték, valamint a személygépkocsik regisztrációs adója – eltörléséről is rendelkező törvényt, amelyet a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke, Liviu Dragnea kezdeményezett.
A Román Televíziótársaság vezetője, Irina Radu, illetve a Román Rádiótársaság igazgatója, Ovidiu Miculescu bírálta a tévé- és rádióilleték megszüntetéséről hozott döntést és bejelentette, kérni fogják az államfőtől, hogy ne hirdesse ki a jogszabályt.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!