2012. október 11., 08:572012. október 11., 08:57
Mint fogalmazott, nehéz kitörni a bűvös körből, a látványterv után még megvalósíthatósági tanulmányra, majd tervekre van szükség, hogy a régi fürdő felújítására pályázni tudjon az önkormányzat, viszont a költségvetésből nem tudnak akkora összeget elkülöníteni, hogy egy szakcégre bízzák ezt a feladatot. Ezért tavaly októberben a Kovászna Megyei Tanács ötletbörzét írt ki, és közel 20 ezer lejt különített el a beérkezett pályamunkák díjazására.
Az elképzelés az volt, hogy az arculatépítésbe bevonják a szakembereket, a legjobb munkák közül pedig kiválasztják, melyik a legkivitelezhetőbb, s annak készíttetik el a megvalósíthatósági tanulmányát, és ezt követően keresik meg a forrásokat a kivitelezésre. A kiírásra azonban nem jelentkezett senki. Kasléder József hangsúlyozta, ragaszkodnak ahhoz, hogy a régi fürdőt megőrizzék, és azt szeretnék, ha olyan terv készülne, amely alapján nem túl nagy befektetéssel használhatóvá lehet tenni a központot. Az elöljáró abban bízik, hogy az Európai Unió 2014-ben kezdődő második fejlesztési ciklusában talál olyan kiírást, hogy megpályázhassa a fürdő felújítását, és az önrészt is elő tudják teremteni.
Kasléder József hangsúlyozta, addig is fúrásokat végeznek, feltérképezik a gyógyvizek pontos lelőhelyét és ezek gyógyhatásait, beindítják a Borvizek útja program révén épült kezelőbázist, majd a hidegfürdőt és a mofettát. Amint arról beszámoltunk, a Kovászna megyei közgyűlés és Málnásfürdő önkormányzata tavaly 300 ezer euróért visszavásárolta Ioan Neculae brassói üzletembertől a málnásfürdői turisztikai ingatlanokat. A több mint háromhektáros terület, a 60 szobás hotel, illetve a hozzátartozó vendéglő az Olt turisztikai vállalat magánosításakor került a brassói vállalkozó birtokába. Az üzletember teljesen elhanyagolta a málnási létesítményeket, az évek során nem fektetett be semmit állagmegőrzésbe, felújításba.
Alaposan megrengeti Románia és ezáltal a polgárok pénzügyeit az elnökválasztás vasárnapi első fordulójának eredménye.
A szélsőjobboldali jelölt, George Simion közel 41 százalékos eredménye és a PSD–PNL–RMDSZ-koalíció jelöltjének, Crin Antonescunak a kiesése máris megmutatja a romániai pénzpiacokra gyakorolt első hatásokat.
Kitolta a magyar MVM energetikai cég a német E.ON egyes romániai érdekeltségének átvételére vonatkozó becsléseket annak nyomán, hogy a román hatóságok aggályokat fogalmaztak meg az ügylettel kapcsolatban.
Az A3-as jelzésű észak-erdélyi autópálya problémás szakaszán megépítendő viaduktok műszaki engedélye elbírálásra vár az országos közútkezelő vállalat (CNAIR) műszaki és gazdasági bizottságában, az építkezés így csak később kezdődhet.
Az európai uniós csatlakozás óta látványosan nőtt a romániai lakosság jövedelme, az egyenlőtlenségek azonban nem tűntek el – húzza alá a Romanian Economic Monitor kutatócsoport friss elemzése.
Csalásnak bizonyulhatnak az ellenállhatatlannak tűnő nyaralási ajánlatok, és résen kell lenniük a vakációzásra vágyóknak, hiszen számos „digitális” csapda leselkedhet rájuk – hívta fel a figyelmet az Országos Kiberbiztonsági Igazgatóság (DNSC).
Az ING Bank Románia makrogazdasági szakértőinek várakozásai szerint az ország nominális GDP-je 2034-ben meghaladhatja a 700 milliárd eurót, 2035-ben pedig megközelítheti a 800 milliárd eurót.
Románia gazdasága erős és ellenálló – szögezte le Tánczos Barna pénzügyminiszter szerdán a Facebook-oldalán közzétett posztban.
Márciusban 16 százalékkal, közel 10,5 milliárd euróra nőttek a költségvetés bevételei – jelentette be Marcel Ciolacu miniszterelnök a szerdai kormányülés elején.
Az idei első negyedévben 21.006 vállalkozást töröltek a romániai cégjegyzékből, 16,95 százalékkal kevesebbet, mint 2024 első három hónapjában – derül ki az országos cégbíróság (ONRC) szerdán közölt adataiból.