Márton Áron-emlékéremmel készül kitüntetni a Hargita megyei önkormányzat azt a négy vállalkozót, aki július hónapban a legtöbb frissen végzett fiatalt alkalmazza. A díjjal pénzjutalom jár.
2015. június 15., 17:302015. június 15., 17:30
Mint a megyei közgyűlés hétfői közleménye rámutat, az intézmény egyik fő stratégiai célja az ifjúság szülőföldön maradásra való ösztönzése, ezért a gyakornoki és az önkéntesi programjával segíti a fiatalokat a tapasztalatszerzésben.
Ugyanakkor a munkalehetőségek bővítésének elengedhetetlen feltétele a vállalkozók nyitottsága a pályakezdők iránt, fontos, hogy minél nagyobb számban alkalmazzák őket.
Az Itthon startprogrammal erre szeretnék ösztönözni a megye gazdasági szereplőit, azáltal is, hogy elismerésben részesítik azokat a Hargita megyei vállalkozókat, akik a legtöbb frissen végzett fiatalt alkalmazzák július folyamán, Hargita megye négy megyei jogú városa térségéből egy-egy személy a kitüntetés várományosa. A kitüntetettek a Márton Áron-emlékérmet az augusztusi soros tanácsülésen vehetik át rövid ceremónia keretében.
A kitüntetésen kívül ugyancsak a jó példák felmutatása a célja a megyei tanács másik kezdeményezésének: az intézmény elöljárói, a befektetésvonzás-iroda munkatársaival együtt, 18–35 év közötti személyek által létesített Hargita megyei vállalkozásokat látogatnának meg, a helyszínen tájékozódva a problémáikról. Erre a korábbi években is többször sor került, ezt a gyakorlatot kívánják folytatni.
„A megyei tanács saját eszközeivel próbál tenni a fiatalok elvándorlása ellen, ezért akciónk során olyan bátor, vállalkozó szellemű személyeket mutatnánk be, akik nem a külföldi munkavállalást, hanem az itthoni cégalapítást választották, és így munkahelyeket teremtettek. Fontos, hogy ne csak a negatívumok uralják a közbeszédet, beszélnünk kell a sikerekről is” – nyilatkozta a kezdeményezés kapcsán Borboly Csaba közgyűléselnök.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
Költségvetési válság van Romániában Ilie Bolojan ügyvivő elnök szerint, mert a mindenkori kormány évek óta többet költ, mint amennyit megengedhet magának. Olyan helyzetbe kerülhetünk, hogy adóemelésre kényszerülünk – kongatta meg egyúttal a vészharangot.
Két év alatt megduplázódott a munkaerőhiány a közúti szállítmányozásban – állítja az egyik szakmai szervezet vezetője, aki szerint Arad megyében jelenleg 1500 hivatásos gépkocsivezető „hiányzik” az ágazatból.
Az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank (EBRD) lefelé módosította a román gazdaságra vonatkozó idei előrejelzését.
Áprilisban 4,9 százalékon stagnált az éves infláció Romániában, a legjelentősebb mértékű, 6,83 százalékos árnövekedést a szolgáltatói szektorban regisztrálták – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Kérészéletűnek bizonyult a környezetvédelmi minisztérium által meghirdetett roncstraktorprogram, a Környezetvédelmi Alap számítógépes rendszere összeomlott. A portálunk által megkérdezett szakpolitikus szerint a program iránt óriási az érdeklődés.
A bukaresti törvényszék alapfokon elutasította a Greenpeace Románia keresetét, amelyben a környezetvédő szervezet a Neptun Deep beruházás leállítását kérte – számolt be hétfőn a Facebook-oldalán Sebastian Burduja energiaügyi miniszter.
Hétfőn a román deviza erősödött az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank referencia-árfolyama szerint 1,72 banival (0,34 százalékkal) 5,0993 lejre csökkent a pénteki 5,1165 lejről.
szóljon hozzá!