Lengyelországban kampányolt George Simion

George Simion

Párcsaládbarát. George Simion részt vett Karol Nawrocki keddi kampánygyűlésén Zabrze városban

Fotó: Videófelvétel/Facebook/George Simion

George Simion, a szélsőséges és magyarellenes Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) vezetője és elnökjelöltje látogatást tett Lengyelországban, és részt vett az ottani ellenzéki elnökjelölt, Karol Nawrocki keddi kampánygyűlésén Zabrze városban, beszédében támogatásáról biztosította a házigazdát.

MTI

2025. május 14., 10:582025. május 14., 10:58

A legjelentősebb ellenzéki erőnek, a Jog és Igazságosságnak (PiS) a támogatásával induló Nawrocki kijelentette: mindkettejük választási győzelme esetén Lengyelország és Románia „az értékek Európáját, a hazák Európáját fogja építeni”, nem engedik meg az Európai Unió központosítását, fejlesztik viszont a NATO közép- és kelet-európai államait tömörítő Bukaresti Kilencek csoportot és a transzatlanti kapcsolatokat. George Simion eközben hangsúlyozta: Európában „mindenütt ébredeznek a nemzetek”, és nem engedik, hogy „győzzön az (uniós) zöld megállapodás, amely a kommunizmus új formája”.

„Ellenezzük az illegális bevándorlást és az Amerika-ellenes politikát” – mondta a román politikus.

„A világ leghatalmasabb embere Karol Nawrockit támogatja” – utalt Simion arra, hogy Donald Trump amerikai elnök a minap a Fehér Házban fogadta a lengyel politikust.

korábban írtuk

Orbán Viktort ábrázoló szórólappal kampányol Simion a magyarok körében, az értesülések szerint engedély nélkül
Orbán Viktort ábrázoló szórólappal kampányol Simion a magyarok körében, az értesülések szerint engedély nélkül

Orbán Viktor arcképével és egy tőle származó idézettel kampányol George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke, a szélsőjobboldal államfőjelöltje a megismételt államfőválasztás vasárnapi második fordulója előtt.

Nawrocki és Simion közös fellépésére reagálva Donald Tusk lengyel miniszterelnök az X-en azt írta: „Oroszország örvend. Nawrocki és oroszbarát román partnere, George Simion egy színpadon, öt nappal a lengyelországi és romániai elnökválasztás előtt”. „Minden világos” – fűzte hozzá Tusk.

A lengyel kormányfő az elnökválasztási kampányban több olyan kijelentést is tett, amelyben oroszbarátnak állította be a PiS politikáját. A fő ellenzéki párt viszont az elmúlt években több ügyben is Tusk magatartását minősítette Oroszországnak kedvezőnek.

Simion sem maradt adós: X-oldalán közzétett egy korábbi felvételt, amelyen Tusk Putyin társaságában látható.
„Ezen a fényképen látható Putyin lengyelországi embere. Egész Európa tisztában van vele. Többé senki sem hisz a hazugságaidnak és a képmutatásodnak, Donald! – írta Simion a képhez mellékelt szövegben.

<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="en" dir="ltr">In this photo is Putin&#39;s man in Poland.<br>The whole of Europe knows it. <br>Nobody believes your lies and hypocrisy anymore, Donald! <a href="https://t.co/KCT91bLt3F">pic.twitter.com/KCT91bLt3F</a></p>&mdash; ???????? George Simion ???????? (@georgesimion) <a href="https://twitter.com/georgesimion/status/1922349675585167540?ref_src=twsrc%5Etfw">May 13, 2025</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>

korábban írtuk

Simion-előnyt vetít előre egy újabb felmérés
Simion-előnyt vetít előre egy újabb felmérés

George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) államfőjelöltje 52 százalékkal vezet a 48 százalékon mért Nicușor Dannal szemben az elnökválasztás vasárnapi második fordulója előtt a CURS közvélemény-kutató kedden ismertetett felmérése szerint.

A lengyelországi választáson 13 jelölt indul. Ha egyikük sem kapja meg a voksok abszolút többségét vasárnap, akkor június 1-jén második fordulót tartanak.

A két fő esélyesnek Rafal Trzaskowski kormánykoalíciós jelölt és Nawrocki számít a felmérések szerint. A Nawrockit támogató PiS és az AUR is az Európai Konzervatívok és Reformerek európai pártcsaládhoz tartoznak.

korábban írtuk

Felmérés: annyira fej fej mellett áll Simion és Dan, hogy tökéletesen egyforma a támogatottságuk
Felmérés: annyira fej fej mellett áll Simion és Dan, hogy tökéletesen egyforma a támogatottságuk

Teljesen eltűnt a különbség a megismételt elnökválasztás második fordulójába jutott két jelölt, George Simion és Nicușor Dan között, olyannyira, hogy fej-fej mellett, egyenlő támogatottsággal állnak – legalábbis ez áll az AtlasIntel friss felmérésében.

szóljon hozzá! Hozzászólások

Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!

Ezek is érdekelhetik

A rovat további cikkei

2025. július 01., kedd

Izraeli cég szállíthatja Románia számára a rövid hatótávolságú légvédelmi rakétarendszereket

Románia a Rafael Advanced Defence Systems-t választotta ki a rövid hatótávolságú légvédelmi rakétarendszerek szállítására – számolt be a Jiszráel Hajom című lap hétfőn.

Izraeli cég szállíthatja Románia számára a rövid hatótávolságú légvédelmi rakétarendszereket
2025. július 01., kedd

Az EU és Ukrajna kereskedelmi kapcsolatokról szóló, a mezőgazdaságot is érintő elvi megállapodásra jutott

Az EU és Ukrajna elvi megállapodásra jutott a köztük érvényben lévő társulási megállapodás kereskedelemliberalizációs rendelkezéseinek felülvizsgálatáról.

Az EU és Ukrajna kereskedelmi kapcsolatokról szóló, a mezőgazdaságot is érintő elvi megállapodásra jutott
2025. június 30., hétfő

Hét kutyát mentettek ki a pénzügyőrök egy román furgon forró rakteréből

Hét kutya – hat kölyök és egy felnőtt tacskó – került életveszélybe egy furgon zárt rakterében víz és levegő nélkül a nyári hőségben.

Hét kutyát mentettek ki a pénzügyőrök egy román furgon forró rakteréből
2025. június 29., vasárnap

Trump levélben „vámolja meg” kereskedelmi partnereit

Donald Trump amerikai elnök a kereskedelmi megállapodások megkötésére korábban szabott július 9-i határidő előtt levélben szándékozik tájékoztatni az Egyesült Államok kereskedelmi partnereit a további üzleti kapcsolatok feltételeiről.

Trump levélben „vámolja meg” kereskedelmi partnereit
2025. június 29., vasárnap

Budapest Büszkeség: szeretet, szabadság, feljelentés és ellenzéki „egyesülés” a betiltott Pride-on

A szeretetről, a szabadságról és a sokszínűségről beszéltek többek között a Budapest Büszkeség elnevezésű rendezvény szónokai szombaton, miközben a Mi Hazánk Mozgalom bejelentette, feljelenti a rendőrséget.

Budapest Büszkeség: szeretet, szabadság, feljelentés és ellenzéki „egyesülés” a betiltott Pride-on
2025. június 28., szombat

Erdő Péter aranymiséjét ünnepelték a Szent István-bazilikában

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek hálaadó aranymisét mutatott be pappá szentelése 50. évfordulója alkalmából szombaton a budapesti Szent István-bazilikában. Úgy fogalmazott: továbbra is „missziós hivatásunk van” Magyarországon.

Erdő Péter aranymiséjét ünnepelték a Szent István-bazilikában
2025. június 27., péntek

Putyin: Oroszország kész tovább tárgyalni Ukrajnával

Oroszország kész egy újabb tárgyalási fordulót tartani Ukrajnával, esetleg Isztambulban, bár a tárgyalás helyében és időpontjában még meg kell állapodni – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz államfő Minszkben pénteken újságíróknak nyilatkozva.

Putyin: Oroszország kész tovább tárgyalni Ukrajnával
2025. június 27., péntek

Elfogtak egy csalás miatt körözött székely férfit Budapesten

Elfogtak egy csalás miatt körözött székelyföldi férfit Budapesten – közölte a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) pénteken a police.hu oldalon.

Elfogtak egy csalás miatt körözött székely férfit Budapesten
2025. június 27., péntek

Nicușor Dan Brüsszelben: le kell nyelni a keserű pirulát

Péntek hajnali brüsszeli sajtótájékoztatóján Nicușor Dan kijelentette, hogy a román gazdaság néhány éve „egy helyben toporog”, és szükség van a fellendítésére.

Nicușor Dan Brüsszelben: le kell nyelni a keserű pirulát
2025. június 27., péntek

Von der Leyen szerint Ukrajna kiérdemelte az uniós csatlakozást, Orbán ezt „zárójelbe teszi”

Az Európai Bizottság támogatja az ukrán csatlakozási tárgyalások első fejezetének megnyitását; Ukrajna teljesítette a feladatát, így most rajtunk a sor – jelentette ki a brüsszeli testület elnöke.

Von der Leyen szerint Ukrajna kiérdemelte az uniós csatlakozást, Orbán ezt „zárójelbe teszi”