Gyorsabbra váltanak. Ha minden jól megy, három és fél év múlva már új sípárokon közlekedhetünk Temesvár és Lugos között
Fotó: Facebook/CFR Călători
Az óránként 160 kilométeres sebességet is elérhetik a személyvonatok Lugos és Temesvár között, ha megvalósul az a vasúti korszerűsítési beruházás, amelynek a szerződését hétfőn írták alá a közlekedési minisztérium és a versenytárgyalásból győztesként kikerült spanyol kivitelező képviselői.
2022. november 28., 14:492022. november 28., 14:49
A Román Vasúttársaság infrastruktúráért felelős ágazata (CFR Infrastructură) újabb 1,91 milliárd lejes beruházásra írt alá szerződést az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében – újságolta hétfői Facebook-bejegyzésében Sorin Grindeanu közlekedésügyi miniszter, megjegyezve, ez már a negyedik vasúti szerződés, amelyet a helyreállítási alapból finanszíroznak. A most aláírt szerződés a Lugos és Temesvár közötti 54,13 kilométeres szakasz korszerűsítéséről szól, amely része a Karánsebes és Arad közötti 162,19 kilométeres vasút áfa nélkül 7,64 milliárd lejes ráfordítást igénylő modernizálási tervének.
A Lugos és Temesvár közötti vasútvonal korszerűsítése keretében a kivitelezőnek dupla sínpárt kell lefektetni, fel kell újítania Lugos, Belence, Nagytopoly, Temesrékas és Temesremete vasútállomását, modernizálnia kell további öt megállóhelyet, 14 hidat és 39 kisebb átkelőt, valamint automata jelzőrendszerrel kell ellátnia 17 vasúti átkelőt. Emellett biztosítania kell az egységes európai vasúti közlekedésirányítási rendszer (ERTMS) üzembe helyezését a teljes szakaszon, két gyalogátkelőt is meg kell építenie a sínek felett a kiszetői és az őszényi megállóhelyen, Lugoson pedig egy passzázs megépítése is rá hárul. Összesen 6350 méteren lesz zajvédő fal.
Simu Alexandru, a Román Vasúttársaság (CFR Rt.) vezérigazgatójának hétfői bejelentése szerint eddig a négy szakaszra osztott vasútvonalon már három, Lugos és Arad között futó szakaszra megkötötték a szerződést – a 122,85 kilométer felújítására több mint 5,5 milliárd lejt irányoztak előre.
Az UniCredit megvásárolta az Alpha Bank Románia többségi részvénycsomagját – írja az Economedia.ro az olasz pénzügyi csoport bankfelvásárlást rögzítő közleménye alapján.
November 4-étől, hétfőtől ismét jegyezhetők a Tezaur program keretében kibocsátott lakossági állampapírok – tájékoztatott a pénzügyminisztérium.
A japán Itochu Corporation építené meg a tárnicai vízerőművet az Erdélyi-Szigethegységben – írja az Economedia.ro a bukaresti energiaügyi minisztérium közleménye alapján.
Romániában 12,8 százalékkal nőtt a külföldi turisták száma 2023 első kilenc hónapjában az előző év azonos időszakához képest – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Az ország újraiparosítása, valamint a kis- és középvállalkozások támogatása a két fő pillére a román gazdaság egészséges fejlődésének – jelentette ki Marcel Ciolacu miniszterelnök szombaton Aradon, miután helyi üzletemberekkel találkozott.
Az európai gazdasági válság Romániában is érezteti a hatását, de nem fog recesszióba lépni az ország – jelentette ki szombaton Marcel Ciolacu miniszterelnök. Elemzők nemrég arra figyelmeztettek, hogy jövőre nem zárható ki a recesszió.
Magasabb fizetéseket ígért a négy évvel ezelőtti választási kampányban a két leghosszabb ideig kormányzó politikai alakulat, a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Szociáldemokrata Párt (PSD) is. Vajon a politikusok betartották a szavukat?
Az idei év első kilenc hónapjában 5119 cég és egyéni vállalkozó (PFA) jelentett fizetésképtelenséget, 11,82 százalékkal több, mint 2023 azonos időszakában, amikor 4578 esetet regisztráltak.
Kolozs megyében 40–45 százalékkal magasabbak a fizetések az északnyugati régió többi megyéjéhez képest – derül ki a Beszterce-Naszód megyei regionális statisztikai igazgatóság pénteken közzétett elemzéséből.
Hosszas huzavonát követően végre épülhet Románia eddigi legdrágább autópálya-szakasza. Két török cégnek ítélték oda az észak-erdélyi autópálya utolsó két szakaszának megépítését.
szóljon hozzá!