Kolozsváron, Brassóban és Temesváron terjeszkedik az Ikea – idézi a Wall-street.ro gazdasági portál Stefan Vanoverbekét, az Ikea Délkelet-Európáért felelős kiskereskedelmi menedzserét.
2016. november 01., 18:592016. november 01., 18:59
2016. november 01., 20:592016. november 01., 20:59
A svédországi alapítású multinacionális bútorkereskedelmi hálózat a bejelentések értelmében 2021-ben nyitná meg első Bukaresten kívüli romániai áruházát. A 2025-ig tartó terjeszkedési stratégiája keretében az Ikea összesen tizenhárom áruházat tervez nyitni a Romániából, Horvátországból, Szerbiából és Szlovéniából álló délkelet-európai régióban.
Stefan Vanoverbeke most annyit elárult, hogy a három Bukaresten kívüli romániai áruházhoz máris keresik a megfelelő telket, és számítanak arra, hogy a helyi hatóságok is támogatni fogják ezeket a beruházásokat. Egy Ikea-bolt kialakításához 40-100 millió eurós ráfordításra van szükség.
Mint ismeretes, már korábban felröppent a hír, hogy Kolozsváron nyílhat meg az ország második Ikeája, azonban végül ezúttal is Bukarestre esett a svéd multi választása. A második fővárosi áruházuk várhatóan 2018-ban nyílik meg 80 millió eurós beruházásból, és körülbelül 300 új munkahelyet teremt.
Az elmúlt pénzügyi évben az Ikea romániai üzleti forgalma elérte az 514,6 millió lejt, ami 21,5 százalékos bővülést jelent az egy évvel korábbi adathoz képest.
Románia nem csak hazai használatra, hanem exportra is gyárthat katonai drónokat a termelés felfutása után – jelentette ki Bogdan Ivan gazdasági miniszter Brassóban.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) csütörtökön közzétett adatai szerint az előző negyedévhez képest stagnált, a múlt év azonos időszakához viszonyítva pedig 0,2 százalékkal nőtt a román bruttó hazai termék (GDP) az idei első negyedévében.
Februárhoz képest márciusban 340 lejjel, azaz 6,4 százalékkal 5691 lejre nőtt a nettó átlagbér Romániában – közölte csütörtökön az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Romániában 33 százalékkal csökkentek a közvetlen külföldi tőkebefektetések az első negyedévben – közölte szerdán a Román Nemzeti Bank (BNR).
Több olcsó gyógyszert kivonhatnak a piacról amiatt, hogy a lej gyengült az euróhoz képest.
Az idei év első négy hónapjában a román költségvetés hiánya a bruttó hazai termék (GDP) 2,94 százalékát (56,2 milliárd lej) tette ki, ami romlást mutat az idén március vége óta, amikor a deficit a GDP 2,3 százalékára rúgott.
Európa élvonalában látja a magyar élelmiszeripart és az élelmiszeripari mérnökképzést Németh Csaba, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) oktatója. A magyarországi szakember fő kutatási területéről, a tojásfeldolgozásról is beszélt portálunknak.
Florin Barbu mezőgazdasági miniszter szerint 30 százalékkal nőtt az alapélelmiszerek értékesítése a kereskedelmi árrés korlátozásának hatálybalépése óta.
Tovább erősödött kedden a román deviza az euróval szemben, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank (BNR) referencia-árfolyamán 0,02 banival 5,0991 lejre csökkent a hétfői 5,0993 lejről.
Június 10-én újabb 1,3 milliárd eurót utalnak ki Romániának a helyreállítási alapból – jelentette be kedden Tánczos Barna pénzügyminiszter.
szóljon hozzá!